DEV
El. parduotuvė
Vardas
Registruotis
Slaptažodis
Pamiršai slaptažodį?
Registruotis
|
Pamiršai slaptažodį?
Konkursinio balo skaičiuoklė
Žurnalas KUR STOTI
Žurnalas KUO BŪTI
FORUMAS
Naujienos
Svarbiausios datos
Apie studijas užsienyje
Testai
Pradžia
Naujienos
Konkursinio balo skaičiuoklė 2025
Svarbiausios datos
Testai
Forumas
Nuorodos
Kontaktai
Žurnalų e-parduotuvė
Universitetų sritis
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Kauno technologijos universitetas
Klaipėdos universitetas
Lietuvos sporto universitetas
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas
Mykolo Romerio universitetas
Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Kolegijų sritis
Kauno kolegija
Klaipėdos valstybinė kolegija
Panevėžio kolegija
Šiaulių valstybinė kolegija
Profesinių mokyklų sritis
Kupiškio technologijos ir verslo mokykla
Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centras
Kauno technologijos universitetas
Inovacijų paroda „Technorama 2025“ kviečia ieškoti idėjų
( )
Pasauliui keičiantis greičiau nei bet kada, visuomenei svarbiausi tampa ne pažadai apie tolimą ateitį, o realūs ir aktualūs sprendimai, veikiantys šiandien. KTU organizuojama inovacijų paroda „Technorama 2025“ kviečia kurti, eksperimentuoti ir drąsiai pristatyti savo idėjas ieškantiems inovatyvių ir pozityvių pokyčių. Geriausių idėjų autorių laukia prizinis fondas, siekiantis daugiau nei 8 tūkst. eurų.
Studentų kūrybiškumas ir iššūkiai „EBEC Challenge“
( )
Po kelių metų pertraukos į KTU studentų miestelį grįžo inžinerinės varžybos „EBEC Challenge“(angl. European BEST Engineering Competition), organizuojamos KTU studentų organizacijos „BEST Kaunas“. Balandžio pradžioje vykęs hakatonas subūrė kūrybiškus studentus, pasiruošusius spręsti realius techninius iššūkius „Team Design“ kategorijoje.
KTU alumnė tiria šviečiančias žmogaus ląsteles
( )
Kasdien žmogaus ląstelėse įvyksta nuo 10 tūkst. iki 1 mln. DNR pažeidimų. Kai kurie iš šių pažeidimų gali sukelti ląstelių sutrikimus, prisidėti prie onkologinių ar autoimuninių ligų atsiradimo. Siekiant juos diagnozuoti laiku, svarbu suprasti ląstelės branduolyje vykstančias modifikacijas. Dėl to KTU alumnė kuria fluorescencinius dažiklius, kurie padeda nagrinėti šiuos procesus ląstelėse.
KTU paskaitose virtualūs pinigai virsta pažymiais
( )
Daugelis tyrėjus įsivaizduoja gana stereotipiškai – kaip mokslininkus, kurie visada dėvi laboratorinius chalatus ir naudojasi mikroskopais. Visgi net įmonėse dirbantys specialistai tyrimus atlieka nuolat ir nebūtinai su baltais chalatais. KTU dėstytojai, siekdami supažindinti studentus su mokslinių tyrimų specifika ir paruošti juos praktiniam darbui, paskaitose taiko investicinį metodą, kai virtualūs pinigai virsta pažymiais.
KTU magistrantės tyrimai Taivane – svarbų metalą išgavo iš nuotekų
( )
Neteisingai apdorotas ir į aplinką patekęs sunkusis metalas nikelis, be kurio šiandien neįsivaizduojama technologijų pramonė, daro žalą žmonių sveikatai ir ekosistemai. KTU magistrantė, šiuo metu bandymus atliekanti Taivane, ieško naujų šio cheminio elemento išgavimo būdų ir kaip alternatyvą siūlo jį pasigaminti iš pramoninių nuotekų.
STEAM Lietuvoje – iššūkiai, galimybės ir naujos kompetencijos mokytojams
( )
Statistika rodo, kad moksleivių, besirenkančių inžinerijos ir technologijų specialybes, skaičius po truputį auga. Skatinant didesnį šių specialybių pasirinkimą, Lietuvoje stiprinamas STEAM ugdymas. KTU įsitraukia į iniciatyvą, kuriančią modernią ugdymo aplinką Lietuvoje, ir kviečia mokytojus ir STEAM centrų darbuotojus į dirbtuves. Jose pedagogai iš visos Lietuvos gilins STEAM žinias, plės bendradarbiavimo galimybes ir tobulins ugdymo metodus.
Nematomi verslo herojai: kaip matematikai saugo įmones nuo katastrofos?
( )
Šiandien versle laimi gebantys prognozuoti ateitį – ir tai daro ne ekstrasensai, o matematikai. KTU matematikos doktorantai ir mokslininkai bendradarbiauja su didžiausiomis šalies įmonėmis, pasitelkdami algoritmus, leidžiančius iš anksto numatyti įrangos gedimus bei spręsti sudėtingiausias verslo problemas. Jų kuriamos metodikos ne tik taupo įmonių laiką ir pinigus, bet ir keičia tradicinius sprendimų priėmimo būdus.
KTU studentė kuria inovatyvų prietaisą žaizdoms gydyti
( )
Ugnė Zasčiurinskaitė – Kauno technologijos universiteto (KTU) magistro programos studentė, dar bakalauro studijų metais save atradusi inžinerijoje. Jos bakalauro baigiamasis darbas, inovatyvus prietaisas gydyti žaizdoms, netgi teiktas kaip geriausias Valstybės saugumo departamentui.
Pramonę keičiantys skaitmeniniai dvyniai – technologija, taupanti išteklius
( )
Dar 2020 metais Lietuvos didieji miestai žengė į virtualios ateities kūrimo etapą ir pritaikant dirbtinį intelektą (DI) pradėjo kurti skaitmeninius dvynius. Įvairios įmonės šią inovaciją praktikoje pradėjo taikyti dar anksčiau. KTU alumnė – viena iš skaitmeninių dvynių kūrėjų, teigia, kad šios inovacijos pagalba galima lengviau analizuoti procesus ar sistemas ir taip sutaupyti žaliavų ir energijos.
Kiek iš tiesų dėvėti drabužiai draugiškesni aplinkai?
( )
Kaip sužinoti, ar dėvėtų drabužių pirkimas tikrai prisideda prie aplinkos tausojimo? KTU studentai, derindami inžinerinius gebėjimus su kūrybiškumu, siūlo galimybę stebėti, kiek anglies dioksido ir vandens išsaugoma perkant daiktus iš antrų rankų.
Kaip jaunimas, pasižymintis skaitmeniniu raštingumu, priima informaciją?
( )
Tyrimai rodo, kad Lietuvoje nuo 18 iki 24 metų jaunuoliai pasižymi didžiausiu skaitmeniniu raštingumu. Nors ši karta užaugo su skaitmeninėmis technologijomis ir greitu informacijos tempu, KTU dėstytojai pastebi jos polinkį greitai prarasti susidomėjimą. Dėl to dėstytojams tenka nauja užduotis – jų sudominimui ieškoti naujų didaktikos metodų ir priemonių.
KTU prasideda išankstinis priėmimas – stojantiesiems išskirtinės galimybės
( )
Šiandien KTU prasidedantis išankstinis priėmimas, lydimas šūkio „Vasarą skirk ne stojimams, o savo pasirinkimams“, būsimus pirmakursius jau dabar ragina priimti sprendimą ir vasarą mėgautis poilsiu be papildomo streso dėl stojimų. Visi, išankstinio priėmimo metu įstoję į KTU, gaus išskirtinius privalumus – pagalbą ruošiantis brandos egzaminams, pirmus nemokamus mėnesius bendrabutyje ir stipendiją studijoms.
Daugiafunkciai jutikliai medicinoje – ligas diagnozuoti taps lengviau?
( )
Vasario pabaigoje bus penkeri metai, kai Lietuvoje buvo užfiksuotas pirmasis COVID-19 infekcijos atvejis. Antrosios COVID-19 bangos metu imta taikyti greituosius testus, kurie kartais rodydavo neigiamą rezultatą, net jei asmuo jau ir būdavo užsikrėtęs. KTU alumnas rado sprendimo būdą, kuris padidintų tokių testų jautrumą ir nustatytų panašius susirgimus tiksliau.
Sudėtingos temos mokyklose – kaip apie jas kalbėti su vaikais?
( )
Dar 2015 metais Jungtinių Tautų Organizacija (JTO) priėmė gaires, kuriose nurodyti pagrindiniai žingsniai, padėsiantys kovoti su klimato kaita iki 2030 metų. KTU doktorantė įsitikinusi, kad norint pasiekti užsibrėžtų kovos su klimato kaita tikslų, būtina su tvarumu supažindinti vaikus jau pradinėse klasėse.
KTU doktorantė ieško alternatyvų nesaugiems sprogstantiems akumuliatoriams
( )
Lietuvoje 2024-aisiais metais visuomenėje ne kartą nuskambėjo atvejai, kai paspirtukuose ar kituose elektronikos įrenginiuose sprogo esančios ličio jonų baterijos. KTU doktorantė elektronikos prietaisuose bando pritaikyti natrio jonų akumuliatorius, kurie būtų pigesnė ir draugiškesnė aplinkai alternatyva, padėsianti išspręsti sprogimo ar gaisro problemas.
Puslapiai:
1
2
3
4
...
123
124
125
126
127
128
129
Žurnalas KUO BŪTI
Žymės:
#aukštosios mokyklos
,
#Lietuva
,
#paroda
,
#priėmimas
,
#profesinės mokyklos
,
#universitetai
,
#užsienis
,
#Žurnalas "Kur stoti"