DEV
El. parduotuvė
Vardas
Registruotis
Slaptažodis
Pamiršai slaptažodį?
Registruotis
|
Pamiršai slaptažodį?
Konkursinio balo skaičiuoklė
Žurnalas KUR STOTI
Žurnalas KUO BŪTI
FORUMAS
Naujienos
Svarbiausios datos
Apie studijas užsienyje
Testai
Pradžia
Naujienos
Konkursinio balo skaičiuoklė 2025
Svarbiausios datos
Testai
Forumas
Nuorodos
Kontaktai
Žurnalų e-parduotuvė
Universitetų sritis
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Kauno technologijos universitetas
Klaipėdos universitetas
Lietuvos sporto universitetas
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas
Mykolo Romerio universitetas
Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Kolegijų sritis
Kauno kolegija
Klaipėdos valstybinė kolegija
Panevėžio kolegija
Šiaulių valstybinė kolegija
Profesinių mokyklų sritis
Kupiškio technologijos ir verslo mokykla
Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centras
Naujienos
2025 m. bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas datos
( )
Skelbiame 2025 m. bendrojo priėmimo į aukštąsias mokyklas datas. Stojančiųjų į universitetus ir kolegijas prašymai nuo birželio 1 d. bus priimami Bendrojo priėmimo informacinėje sistemoje (BPIS), nuorodą į ją stojantieji ras Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) tinklalapyje.
Abiturientai laiko anglų kalbos egzamino kalbėjimo įgūdžių dalį
( )
Balandžio 23 – 25 d. dvyliktokai laiko anglų kalbos egzamino kalbėjimo įgūdžių dalį. Dar pernai lapkričio mėn. šiame egzamine savo ketinimą dalyvauti nurodė 19 656 abiturientai. Taip pat vyksta ir kitų užsienio kalbų (prancūzų ir vokiečių) kalbėjimo įgūdžių vertinimas.
Kaip baigiamųjų klasių mokiniams naudingai praleisti pavasario atostogas?
( )
Ką naudingo atostogų metu nuveikti mokiniams, šiemet laikysiantiems brandos egzaminus? Žinoma, gal smagiau būtų visa laiką praleisti su draugais ar pramogaujant, tačiau galite į sąrašą įtraukti ir naudingų veiklų, palengvinsiančių pasiruošimą egzaminams. Taigi, supažindiname mini planu šiek tiek naudingesnėms pavasario atostogoms.
Dažniausiai užduodami klausimai apie anglų kalbos egzamino kalbėjimo dalį
( )
Apie anglų kalbos egzamino kalbėjimo dalį sklando pačių įvairiausių gandų, o kai kada net ir bauginimų. Taigi, ką svarbu žinoti apie šią egzamino dalį, kurią dvyliktokai šiemet laikys netrukus po šv. Velykų, balandžio 23–25 dienomis?
Anglų kalbos egzamino (VBE) kalbėjimo dalis: paskutinės minutės patarimai
( )
Kol vieni mokiniai pavasario atostogų metu ilsėsis, kitų lauks nemenkas iššūkis – anglų kalbos valstybinio brandos egzamino kalbėjimo dalis. 2025 metais šiam egzaminui paskirtos trys dienos – balandžio 23–25 d. Ne per seniausiai šio VBE užduotys buvo atnaujintos, be to, užduotimis reikia pasiruošti ekspromtu, todėl nemažai daliai abiturientų būtent ši kalbėjimo dalis kelia didžiausią stresą. Taigi, ko dar galite imtis per dar likusį laiką, kad į anglų VBE kalbėjimo dalį keliautumėte užtikrinti?
Patvirtinta priėmimo į Lietuvos aukštąsias mokyklas 2025 m. tvarka
( )
Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) valdybos 2025 m. balandžio 9 d. nutarimu Nr. 25-01 patvirtintas Bendrojo priėmimo į Lietuvos aukštųjų mokyklų trumposios pakopos, pirmosios pakopos, vientisąsias ir profesines studijas 2025 metų tvarkos aprašas.
Studijų kainos universitetuose 2025 metais: ar jos vis dar „įkandamos“?
( )
Kaip daugelis žinome, studijos gali būti ir finansuojamos valstybės, ir nefinansuojamos, kuomet už jas reikia mokėti savarankiškai. Jei renkatės populiarią studijų programą, o konkursinis balas bus žemesnis nei kitų stojančiųjų, už studijas veikiausiai teks mokėti. Taigi, kiek studijos Lietuvos universitetuose kainuos įstojusiems 2025 metais?
Naudingos nuorodos ir el. paskaitos besiruošiantiems matematikos egzaminui
( )
Ne paslaptis, kad kasmet matematikos valstybinio egzamino metu klumpa bene daugiausia abiturientų (dabar, egzaminą išskaidžius į dvi dalis – ir vienuoliktokų). Taigi, ruošdamiesi matematikos VBE, galite ne tik spręsti ankstesnių metų egzaminų užduotis, lankyti papildomas pamokas, bet ir pasitelkti naudingą virtualiąją medžiagą, internete laisvai pasiekiamą visiems.
Kaip pagerinti atmintį artėjant egzaminų sesijai?
( )
Kalbant apie sėkmingą ir produktyvų mokymąsi, į galvą iškart ateina posakis „dirbk protingiau, o ne sunkiau“. Vienas svarbiausių rodiklių, įrodančių mokymosi sėkmę – gebėjimas prisiminti tai, ką perskaitėte. Jei sunkiai pavyksta įsiminti medžiagą, atrodo, kad veltui sugaišote ypač brangų laiką. Taigi, jei įsiminimo įgūdžiai šiek tiek „šlubuoja“, verta juos lavinti ar mėginti pagerinti. Kaip tai padaryti? Kokie laiko patikrinti metodai padės lengviau prisiminti išmoktą medžiagą?
Skelbiami pirmos lietuvių kalbos ir literatūros egzamino dalies rezultatai
( )
Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) skelbia pirmos lietuvių kalbos ir literatūros valstybinio brandos egzamino dalies rezultatus. Šią dalį sudaro kalbėjimo užduotis. Ją laikė daugiau nei 27,3 tūkst. III gimnazijos klasės mokinių. Individualūs jų įvertinimai procentine išraiška nuo 0 iki 30 proc. perduoti mokykloms.
Paskelbti matematikos bandomųjų patikrinimų rezultatai: vidurkis – žemokas
( )
Daugiau kaip 25 tūkst. dešimtos (II gimnazijos) klasės ir per 21 tūkst. vienuoliktos (III gimnazijos) klasės mokinių elektroniniuose bandomuosiuose matematikos pasiekimų patikrinimuose įsivertino savo pasiruošimą Pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimui (PUPP) ir valstybinio brandos egzamino pirmai daliai. Taip pat savo gebėjimus tikrinosi ir abiturientai, kuriems bandomojo matematikos patikrinimo užduotys buvo pateiktos tradiciniu būdu.
2 mėnesiai iki sesijos: 10 veiksmingų patarimų ruošiantis egzaminams
( )
Šiemet, kaip ir pernai, ruoštis brandos egzaminams turi nebe vien tik dvyliktokai, bet ir vienuoliktokai. Iki sesijos liko nei daug, nei mažai – apie 2 mėnesiai. Taigi, tinkamai susidėlioję mokymosi planą, galite pasiekti puikių rezultatų, kurie pranoks visus lūkesčius.
Iniciatyva kviečia mokinius „pasimatuoti“ tėvų ir net kaimynų profesijas
( )
Kaip ir kiekvieną pavasarį, Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra (LINEŠA) vėl kviečia mokyklų bendruomenes jungtis prie nacionalinės iniciatyvos, kurios metu mokiniai lankosi savo artimųjų darbovietėse ir pažįsta profesijas iš arti. Dešimtmetį veikusi su pavadinimu „Šok į tėvų klumpes“, šiemet iniciatyva startuoja su nauju vardu „Kryptis – profesijų pasaulis“ ir naujovėmis, kurios mokiniams padės pasimatuoti dar daugiau profesijų.
Rinkitės atidžiai: kurios profesijos sukelia didžiausią stresą?
( )
Balandis – streso suvokimo, kovos su stresu mėnuo. Stresas kasdienybėje pažįstamas daugeliui iš mūsų, turbūt nėra žmogaus, kuris nebūtų jo patyręs. Tačiau jei šiuo metu kaip tik svarstote apie būsimąją profesiją, jei norite keisti esamą specialybę ar tiesiog esate labai jautrūs, neatsparūs stresui ir bijote, kad dėl to gali nukentėti sveikata, verčiau iš anksto pasidomėkite, kokių profesijų ir sektorių geriau nesirinkti, o kur dirbdami streso lygį galėtumėte sėkmingai kontroliuoti.
Pristatyta aktuali informacija 2025 m. stojantiems į aukštąsias mokyklas
( )
Kovo 27-28 d. Vilniuje šurmuliavo paroda KARJERA & STUDIJOS LIETUVOJE 2025, kurioje mokiniams, būsimiems studentams ir karjeros pokyčių ieškantiems suaugusiesiems prisistatytos ne tik šalies aukštosios mokyklos, profesinio mokymo įstaigos, darbdaviai, bet ir pagrindiniai šių metų stojimo reikalavimai, naujovės.
Puslapiai:
1
2
3
4
...
244
245
246
247
248
249
250
Žurnalas KUO BŪTI
Žymės:
#aukštosios mokyklos
,
#Lietuva
,
#paroda
,
#priėmimas
,
#profesinės mokyklos
,
#universitetai
,
#užsienis
,
#Žurnalas "Kur stoti"