Siekdama padėti pasiruošti artėjantiems patikrinimams ir egzaminams, Nacionalinė švietimo agentūra organizuoja nuotolines konsultacijas II gimnazijos, III gimnazijos ir IV gimnazijos klasių mokiniams, besirengiantiems laikyti matematikos pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimą (PUPP), valstybinio brandos egzamino (VBE) pirmą ir antrą dalis.
Konsultacijų metu NŠA specialistas Valdas Vanagas atkreips mokinių dėmesį ir patars:
- ką būtina žinoti ir kokius uždavinius būtina mokėti spręsti,
- kaip kryptingai rengtis patikrinimui ir egzaminui,
- kaip tinkamai pateikti sprendimus ir atsakymus, atliekant patikrinimo ir egzamino užduotį.
Nuotolinės konsultacijos vyks:
- gegužės 9 d. – II gimnazijos klasės mokiniams apie matematikos PUPP;
- gegužės 20 d. – III gimnazijos klasės mokiniams apie pirmą matematikos VBE dalį;
- gegužės 22 d. – IV gimnazijos klasės mokiniams apie antrą matematikos VBE dalį.
Konsultacijų pradžia – 14 val., trukmė – 2 valandos. Konsultacijas bus galima stebėti NŠA Youtube kanale. Čia vėliau bus paskelbti ir konsultacijų įrašai.
Matematikos vaizdo pamokos IV gimnazijos klasės mokiniams (ir ne tik)
Įgyvendinant Nacionalinės švietimo agentūros (NŠA) EdTech centro projektą „Skaitmeninė švietimo transformacija (EdTech)“, pernai buvo sukurta nemažai vaizdo pamokų (jas galima rasti paspaudus ant šios nuorodos). Jos padės geriau suprasti geometriją, trigonometriją, spręsti uždavinius.
Kol kas IV gimnazijos klasei skirtų pamokų dar yra nedaug, bet turint omenyje, kad paskutiniais metais kursas daugiausia kartojamas, gali būti naudinga pažiūrėti I–III klasės gimnazistams skirtas pamokas.
Pamokų pradžioje pateikiami realaus pasaulio situaciniai intarpai, skirti sudominti, įvesti į temą. Pačiose pamokose pateikiama trumpa, struktūruota teorija. Duodama ir praktinių pavyzdžių, kurių sprendimai nebūtinai paaiškinami, o tik parodomi, mokiniams paliekama galimybė patiems pagalvoti, prisiminti ar kažko paklausti mokytojo.
Beveik visose pamokose pateikiami keturi uždaviniai savarankiškam sprendimui, taip pat yra galimybė pasitikrinti sprendimo žingsnius.
Pagal matematikos bendrąją ugdymo programą numatyta sukurti ir dagiau gimnazistams skirtų vaizdo pamokų.
Papildomų pamokų vaizdo įrašai
Jeigu ieškote daugiau nemokamų pamokų įrašų, gali praversti esančios tinklalapyje Matematika.lt. Tiesa, atkreipkite dėmesį, kad šioje svetainėje pateikiama visa su 2015–2021 metų matematikos VBE susijusi medžiaga, tačiau turint omenyje, kad matematikos egzamino turinys pernelyg nesikeičia ir „dviračio čia neišrasi“, tikrai verta peržiūrėti vaizdo įrašus, ypač tų uždavinių, kuriuos įveikti sekasi sunkiau.
Visas pamokas galima rasti šiame puslapyje, o jeigu norite peržiūrėti VBE uždavinių sprendimus, viršutinės įrankių juostos dešinėje pusėje spauskite ant VBE ir pasirinkite reikiamų metų egzaminą.
Matematikos mokytojas Šarūnas Vaitkus besiruošiantiems VBE dar rekomenduoja „YouTube“ kanalą „Matematika: žinios ir pavyzdžiai“. Daug įrašų orientuoti būtent į pasiruošimą matematikos VBE.
Pasak NŠA atstovų, vien klausantis įrašų matematikos išmokti nepavyks: reikia pačiam bandyti, veikti, o svarbiausia – mąstyti. Žiūrint, kaip uždavinius sprendžia kiti, paprasčiau orientuotis. Vaizdo įrašai skirti priminti, parodyti galimus sprendimo būdus. Nemažai pavyzdžių abiturientams gali pasirodyti paprasti, tačiau silpnesniems mokiniams jie gali padėti surinkti daugiau taškų.
Skaitmeninių matematikos testų platformos ir interaktyvios matematikos užduotys savarankiškam mokymuisi
Virtualių testų pateikiama ir dar vienoje Nacionalinės švietimo agentūros interneto svetainėje. Tiesa, pastarieji testai taip pat yra gana paprasti, atitinka minimalius keliamus reikalavimus, tad orientuoti į tuos mokinius, kuriems svarbu išlaikyti matematikos VBE ir į 100-uką jie nepretenduoja.
Pernai srartavo „Alfa erdvė“ – interaktyvi platforma matematikos užduočių sprendimui ir įgūdžių gilinimui. „Alfa erdvėje“ moksleiviai gali smagiu ir paprastu būdu mokytis matematikos disciplinos, o už sprendimą skiriami taškai suteiks motyvacijos siekti aukštesnių rezultatų. Šiuo metu platforma orientuota į 12-okus, besiruošiančius matematikos VBE.
• Personalizuotas mokymosi procesas užtikrinamas suteikiant galimybę konsultuotis su dirbtiniu intelektu ir pačiam generuoti užduočių rinkinius.
• Tai inovatyvi platforma, kurioje sujungiamos naujausios mokymosi tendencijos, tokios kaip dirbtinio intelekto integracija ir personalizacija.
• Platformoje esantis turinys atitinka Lietuvos mokyklų matematikos programą.
Taigi, ruošiantis matematikos VBE, verta išbandyti visas šias priemones ir pasirinkti labiausiai patikusias ar atitikusias jūsų poreikius.
___________________________________________________________________________________________
Informaciją parengė Rūta Anusevičienė