Dešimtokų vidurkis: įveikė tik kiek daugiau nei 40 proc. uždavinių 

Šių metų bandomojo matematikos PUPP rezultatai labai panašūs į praėjusių metų bandomojo PUPP rezultatus. NŠA duomenimis, šiemet surinktų taškų vidurkis siekia 43 proc., pernai – 42 proc. Šių metų bandomajame patikrinime dešimtokai vidutiniškai rinko 21,3 taško iš 50 galimų.

PUPP bandomąją užduotį sudarė uždaviniai iš I–II gimnazijos klasės mokymosi turinio. Mokiniams geriausiai sekėsi uždaviniai iš duomenų ir tikimybių temos, sunkiau – geometrijos ir matavimų temos uždaviniai. 

Dalis bandomojo patikrinimo uždavinių buvo vertinami mokinius mokančių matematikos mokytojų,  o dalis – automatiškai elektroninėje vertinimo aplinkoje, kuri bus naudojama ir per reguliarius pasiekimų patikrinimus, todėl mokytojai taip pat turėjo galimybę prisiminti vertinimo aplinkos funkcionalumus.

Vienuoliktokų taškų vidurkis - 19 iš 40, dvyliktokų rezultatai viešai neskelbiami 

Bandomajame matematikos pasiekimų patikrinime dalyvavo per 13 tūkst. III gimnazijos klasės mokinių, besimokančių išplėstiniu kursu. Jų surinktų taškų vidurkis siekia 19 taškų iš 40 galimų. Dar per 8 tūkst. vienuoliktokų atliko bendrojo kurso bandomąją užduotį. Jų surinktų taškų vidurkis – 10,98 taško.

Abiturientų, pasirinkusių laikyti antrą matematikos valstybinio brandos egzamino dalį, bandomojo pasitikrinimo darbus vertino jų mokytojai, naudodamiesi pateikta vertinimo instrukcija. NŠA centralizuotai nerinko duomenų apie mokinių surinktus taškus už atskirus uždavinius ir visą užduotį.

Nebūtinai parodo tikrąjį žinių lygį

„Bandomųjų patikrinimų tikslas – suteikti mokiniams grįžtamąją informaciją, kuri padėtų jiems būsimiems patikrinimams ruoštis tikslingiau, žinant, kokius gebėjimus ar sritis dar reikėtų tobulinti. Be to, bandomųjų pasitikrinimų metu mokiniai susipažįsta su matematikos užduoties struktūra, keliamais reikalavimais, įsivertina, kaip geba išnaudoti užduočiai spręsti skirtą laiką“, – pabrėžia Nacionalinės švietimo agentūros vadovas Simonas Šabanovas.

Be to, specialistas akcentavo, kad bandomieji patikrinimai organizuojami tebevykstant pamokoms ir mokiniams dar neužbaigus visos programos, todėl juose galėjo būti uždavinių iš temų, kurių mokiniai dar buvo nesimokę, ir nereikia jaudintis, jei nepavyko išspręsti visų uždavinių. Bandomosios užduotys taip parengtos tam, kad mokiniai susipažintų, kokie galėtų būti tikrieji patikrinimai. Jis neabejoja, kad iki tikrųjų patikrinimų ir mokiniai, ir mokytojai sutelks savo pastangas pasiruošti kaip įmanoma geriausiai.“

Tiek išplėstinio, tiek bendrojo kurso bandomųjų patikrinimų užduotys buvo parengtos vadovaujantis matematikos bendrąja programa bei Matematikos, gamtos mokslų dalykų, informatikos ir inžinerinių technologijų valstybinių brandos egzaminų užduočių aprašu. Ir išplėstinio, ir bendrojo kurso elektroniniuose matematikos pasiekimų patikrinimuose visi pateikti uždaviniai buvo vertinami automatiškai.

Bandomųjų patikrinimų rezultatai pateikti mokykloms.

Patikrinimų nauda - akivaizdi 

Pastaruosius kelerius metus organizuojamų bandomųjų patikrinimų naudą patvirtina geresni juose dalyvavusių mokinių rezultatai tikruosiuose patikrinimuose. Statistiškai valstybiniame brandos egzamine ir matematikos PUPP jie vidutiniškai surenka keliais taškais daugiau nei tie, kurie bandomuosiuose pasiekimų patikrinimuose nedalyvavo.

Ir dešimtokai, ir vienuoliktokai turės galimybę perlaikyti matematikos patikrinimus. Pakartotinėje PUPP sesijoje turės dalyvauti tie, kurie nesurinks slenkstinį lygį atitinkančių taškų. III gimnazijos klasės mokiniai, jei jų netenkins gautas preliminarus pirmos matematikos egzamino dalies rezultatas, ją galės perlaikyti pakartotinės brandos egzaminų sesijos metu.

Matematikos valstybinio brandos egzamino pirma dalis vyks gegužės 30 d., antra dalis – birželio 6 d., o gegužės 14 d. dešimtos klasės mokiniams vyks matematikos PUPP.

___________________________________________________________________________________________

Informaciją publikavimui parengė Rūta Anusevičienė