Klaipėdos universiteto Sveikatos mokslų fakulteto Medicinos technologijų katedroje mokosi būsimieji biomedicinos inžinieriai. Kaip pabrėžė antro kurso studentė Toma Dagenytė, nereikėtų jų painioti su medikais, nes tai nėra tas pats. Tai ką gi veikia biomedicinos inžinerijos studentai?
Programos tikslas – parengti aukštos kvalifikacijos specialistus
Išgirdus pavadinimą biomedicinos inžinerija turbūt ne vienam tai nesuprantama. Bet pasirodo, kad tai visai nesudėtingas dalykas. Šios programos tikslas – parengti aukštos kvalifikacijos specialistus, gebančius rinkti ir apdoroti informaciją apie organizmo fiziologinių sistemų būseną, vertinti biofizinius procesus ir jų sąveikas, vykstančias fiziologinėse sistemose, ir daugelį kitų dalykų.
Studentai galės įgyvendinti savo laimėtus projektus
Paskaitų metu studentai nesnaudžia. Katedros vedėjas prof. dr. Arvydas Martinkėnas papasakojo, kad nuo vasario 1 dienos iki birželio 1 dienos Lietuvoje vyksta konkursas, skirtas studentų mokslinei veiklai vykdyti. Iš penkių pateiktų trys katedros studentų projektai laimėjo ir turės galimybę atlikti savo tyrimus. Viena iš laimėtojų – jau minėta antro kurso studentė Toma Dagenytė. Mergina džiaugiasi, kad jos projektas suteikia galimybę dirbti ne tik su universiteto technika, bet naudotis ir Klaipėdos universitetinės ligoninės suteikiamomis galimybėmis. „Šiuo metu atlieku 24 valandų miego stebėjimo tyrimą“, – apie pradėtą darbą sako mergina. Vedėjas prof. A. Martinkėnas paaiškino, kad šio tyrimo metu registruojami įvairiausi žmogaus fiziologiniai rodikliai: tenka suvedinėti aparatūros duomenis, juos analizuoti, daryti išvadas ir teikti savus pasiūlymus. Savo darbams ruošiasi dar du laimėtojai. Susipažinti su atliktais darbais ir gautais rezultatais bus galima per kasmetinę tarptautinę konferenciją gegužės mėnesį.
Dirbama su virtualia įranga
Katedroje dirbama pasitelkiant naujoves. Medicinos technologijų katedros asistentas, laborantas Julius Berneckis didžiuojasi, kad katedra turi kuo išsiskirti: „Darome virtualius prietaisus, pasitelkiame virtualius instrumentus.“ Prof. A. Martinkėnas patikslino, kad panašiais principais veikia ir išmanieji telefonai, o doc. dr. Albinas Stankus pridūrė, kad tokiu būdu mažėja aparatūra, galima gauti tikslesnius duomenis. Katedra turi amerikiečių firmos „National instruments“ virtualią laboratorinę įrangą, su kuria atliekami studentų kursiniai, baigiamieji, mokslo tiriamieji ir praktiniai darbai.
Naująją kartą ugdyti padeda jaunieji specialistai
Tiek katedros vedėjas prof. A. Martinkėnas, tiek doc. A. Stankus džiaugiasi, kad į dėstytojų gretas įsilieja studijas baigę studentai – net keturi magistrai įsidarbino Medicinos technologijų katedroje. Jie studentams ir dėsto, ir vadovauja mokslinei veiklai. Prof. A. Martinkėnas pabrėžė, kad tai vyksta su priežiūra, tačiau džiaugiasi ir tikisi, kad jaunieji specialistai išugdys puikią augančią kartą. Jis papasakojo, kad šie jauni specialistai nemažai prisideda ir prie Lietuvos jūrinio sektoriaus technologijų aplinkos tyrimų plėtros projekto. Asist. Aurelija Livens sukūrė duomenų bazę, asist. Lina Mažrimaitė kartu su doc. A. Stankumi sukūrė ritmo registravimo sistemą su virtualiais elementais. Bus tiriama jūrininkų sveikata prieš ir po plaukiojimo, bus bandoma stebėti ir plaukimo metu.