Tenka pripažinti, džiaugiuosi,jog šis etapas jau praeitis, kurį, galiu drąsiai sakyti, sėkmingai įveikiau.
Šiandien aš jau esu ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Tarptautinio verslo ir komunikacijos II kurso studentė. Studijuoju Lietuvoje, savo gimtajame mieste Kaune. Taip, neišvykau nei į Angliją, Daniją, ar Norvegiją ir savo pasirinkimu esu patenkinta. Tikriausiai eiliniam abiturientui yra sunku suprasti, kodėl kažkas lieka Lietuvoje, kai galima važiuoti kur akys veda, tačiau Jiems aš galiu drąsiai atsakyti,jog „Ir Lietuvoje galima studijuoti“ !

Bet prieš pradedant plačiau nagrinėti šią temą, noriu pabrėžti, jog nesu prieš išvažiavimą studijuoti ar gyventi į kitas šalis, tiesiog manau, jog yra labai stipriai perdedami ir aukštinami užsienio universitetai, bei galimybės svetur, kadangi realybė labai dažnai skiriasi nuo lankstinukuose aprašytų “sėkmės istorijų“. Kadangi dažnas studentas išvykęs studijuoti į Angliją, Škotiją ar Daniją, savo studijas palieka antrame plane, o pirmenybę teikia padavėjos, barmeno ar panašaus tipo darbui. Kad sugebėtų išsilaikyti save išsvajotoje šalyje – dirba paromis, miego trūkumą kompensuoja snūduriuodami paskaitose, kol galiausiai supranta,jog ne taip čia viskas rožėmis klota.Tačiau tai tikrai ne visiems pritaikomas apibūdinimas, vis dar tenka išgirsti,jog lietuviai sėkmingai įstoja į Top 10 Anglijos, ar Amerikos universitetus, sėkmingai kopia karjeros laiptais ir vis daugiau užsieniečių supažindina su „kita“ Lietuva. Tik gaila,jog šios sėkmės istorijos tik kruopelytė tarp Lietuvos studentų studijuojančių svetur.

Dabar man lengva kalbėti šia tema, kai esu laimingai studijuojanti, ten kur noriu ir tą ką noriu, nors visai neseniai buvau viliojama užsienio „pripučiamomis“ svajonėmis. Tarp kitko paskutiniais mokslo metais gyvenau mintimis,jog studijuosiu Škotijoje, kadangi šioje šalyje studijos nemokamos ir taip pat tuo metu buvo tiesiog labai populiaru išvykti studijuoti į užsienį (deja, kad šis populiarumo kultas sėkmingai vyrauja ir dabar). Tuo metu niekas net nepagalvodavo,kad studijos svetur gali atsieiti net gi brangiau įskaičiavus pragyvenimą toje šalyje, o studijų kokybė nebūtinai pranokdavo Lietuviškus universitetus. Nors ir buvau tvirtai pasiruošus studijuoti užsienyje, nepraleidau progos užpildyti stojimo dokumentus ir į Lietuvos universitetus, na o pirmu numeriu į ISM Vadybos ir ekonomikos universitetą. Kodėl į ISM? Nemeluosiu,kad ISM universitetą visada siejau su geriausiomis verslo studijomis Lietuvoje, bei tarptautiniu požiūriu į pačias studijas, todėl pasirinkus Tarptautinio verslo ir komunikacijos programą net nedvejojau apie ISM. Taip jau atsitiko,jog sužinojus,jog įstojau į ISM universitetą pamiršau visas studijas užsienyje ir nekantravau pradėti studijuoti ISM Vadybos ir ekonomikos universitete.
Tai gi atsakydama į klausimą kodėl pasirinkau ISM ir kodėl neišvykau studijuoti į užsienį,atsakau,jog aš pasirinkau turėti„užsienį Lietuvoje“, studijuoti anglų kalba, turėti galimybę klausytis geriausių dėstytojų iš viso pasaulio,bei turėti puikias galimybės išvykti su mainų programomis studijuoti į įvairiausias pasaulio šalis. Galiu pripažinti, kad esu be galo patenkinta gautu žinių bagažu, studijų turiniu, kompetentingais dėstytojais, bei tobulėjimo galimybėmis universitete. Nors karjeros aukštumos dar ateityje,jau šiandien tvirtai žinau ko noriu iš gyvenimo, kokius tikslus sieksiu baigus studijas, bei kaip panaudosiu universitete įgytas žinias .
O visiems būsimiems studentams noriu palinkėti nesivaikyti madų, aklai nepasitikėti draugų ar tėvų patarimais - kokias studijas jūs turėtumėt pasirinkti. Tai yra tik Jūsų asmeninis sprendimas, kuris gali pakreipti Jūsų gyvenimo kreivę 180 laipsnių kampu.
ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studentė Marija Vorobjovaitė