O kaip išmaniosios technologijos veikia žmonių fizinį aktyvumą? Anot sveikatingumo specialistės, reikia atskirti, kurie prietaisai mums padeda būti aktyviems, o kurie skatina nejudrumą.

„Važiuodami paspirtukais mes darome paslaugą mažindami oro užterštumą ir tai yra indėlis į ekologiją, bet ne į save... Kiekvienas žmogus turėtų suprasti, kad žodis „paspirtukas“ reiškia „pasispirti“. Su elektriniu paspirtuku mes nenaudojame jokių raumenų ar energijos. Taip, važiuodami mes stovime, bandydami išlaikyti pusiausvyrą ir kai kurie raumenys tarsi dirba, bet tai tikrai nėra žmogaus judesys“, – transporto priemonės trūkumus vardija S. Pajaujienė.

Sveikatingumo ekspertės teigimu, nors žmogus sukurtas taip, kad privalėtų judėti, kai kurie namų komforto prietaisai ar elektrinės transporto priemonės galutinai sukausto kūną, o tai lemia galimas traumas ar net susirgimus.

„Labai tikiu, kad žmonės supras, jog be judesio nėra gyvenimo. Tėra egzistavimas. Judesys yra vienintelė galimybė mums gyventi ir mėgautis, nes mūsų kūnas sukurtas judesiui. Jeigu mes jį priversime būti statišku, jam ateis galas. Šiandien to gal nepajusime, bet po 20 ar 30 metų nebebus gyvenimo džiaugsmo – tebus laukimas, kada kančios baigsis.

Nenoriu gąsdinti, bet visuomenei sakau: kūnas mums kiekvieną dieną rašo žinutes. Ar per išmaniuosius laikrodžius, ar tiesiog perduoda žinutę per savijautą. Jis sako, kad tu šiandien mane ignoruoji, bet tau manęs dar tikrai prireiks”, – konstatuoja S. Pajaujienė.