Pasak Akademijos prorektoriaus studijoms ir mokslui dr. Manto Bileišio, stojančiųjų motyvacija renkantis karininko profesiją didėja. Tai rodo, kad jaunuoliai jai ruošiasi dar būdami moksleiviai ir sprendimas būna priimtas, gerai apsvarsčius savo galimybes ir, svarbiausia, norint prisidėti prie šalies saugumo stiprinimo.
„Siekiame, kad studijas Lietuvos karo akademijoje rinktųsi gabiausi ir labiausiai motyvuoti Lietuvos abiturientai. Viena svarbiausių strateginių krypčių ir yra aukščiausio lygio į kariūną ir studentą orientuotos universitetinės ir karybos studijos, atitinkančios į Akademiją įstojusio jauno žmogaus lūkesčius“, – pabrėžia prorektorius.
Lietuvos karo akademija tradiciškai kiekvienais metais sulaukia didelio būrio jaunųjų šaulių, kurie jau yra susipažinę su kario veikla, išsiskiria aukšta motyvacija ir nuosekliai siekia tapti Lietuvos karininkais. Gausų būrį pirmakursių taip pat papildys Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai savanoriai ir jaunuoliai, jau atlikę nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Jų žinios ir patirtis, išugdytos vertybės kariuomenėje taip pat padeda apsispręsti, renkantis karininko profesiją.
Kariūnai Akademijoje mokysis pagal tris universitetinių studijų programas: Tarptautinių santykių, Gynybos technologijų vadybos ir Nacionalinio saugumo ir gynybos. Pagal Gynybos technologijų vadybos programą nusprendę studijuoti jaunuoliai galės rinktis ir karinio rengimo kryptį. Nutarę tapti Karinių oro pajėgų karininkais mokysis Lietuvos karo akademijoje ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos institute, o pasirinkę Karinių jūrų pajėgų karininko studijas – Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje.
Akademijos specialistai atkreipia dėmesį, kad šiais metais padidėjo Tarptautinių santykių programos populiarumas. Tai rodo stojančiųjų susidomėjimą tiek šalies, tiek tarptautinės politikos aktualijomis. Kariniai konfliktai ir konkrečiai karas Ukrainoje jų neatbaidė, bet, atvirkščiai, motyvavo, skatino daugiau įgyti žinių, mokytis priimti naujus iššūkius, plėsti akiratį. O šios studijos jiems – geriausia priemonė tai padaryti.
Šiųmečių pirmakursių išbandymai jau prasidėjo. Tapę studentais ir susipažinę su pagrindinėmis kario elgesio ir tarnybos taisyklėmis, rugpjūčio 28 d., pirmadienį, jie išvyks į Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomąjį pulką Rukloje. Ten išeis 11 savaičių trukmės Kariūno bazinį kario kursą ir įgis būtiniausių karybos žinių ir praktinių įgūdžių. Lapkričio mėnesį prisiekę Lietuvos Respublikai kariūnai tęs studijas Lietuvos karo akademijoje.
Studijų metu kariūnai dalyvaus studentų mainuose ir turės galimybę studijuoti prestižiniuose JAV ir Europos universitetuose, o Lietuvos karo akademijoje jiems dėstys aukštos kvalifikacijos Lietuvos ir užsienio dėstytojai ir lektoriai, pasaulyje pripažinti ES ir NATO ekspertai, ambasadoriai, diplomatai.
Sėkmingai studijas baigusiems Akademijos absolventams po ketverių metų bus suteiktas pirmasis karininko – leitenanto – laipsnis ir įteikti bakalauro diplomai.
Eimanto Genio nuotrauka