Taip pat Jurijus tapo ir SSE Riga Absolventų asociacijos viceprezidentu. „Kur stoti“ paklausinėjo jį, kas labiausiai įstrigo studijuojant Rygoje.
– Kodėl pasirinkai Stokholmo aukštąją ekonomikos mokyklą Rygoje?
– Būdamas politikos mokslų studentas pirmakursis ir studijuodamas mikro ir makroekonomiką, supratau, kad norėčiau studijuoti ekonomiką. Nusprendžiau ieškoti kokybiškesnių studijų, o šią aukštąją mokyklą rinkausi dėl geros reputacijos tarp darbdavių (paskaitinėjau internete gerų atsiliepimų). Patiko tai, kad vienu metu čia dėstomas tik vienas dalykas, pasiaiškinau, kad ten dirba keli savo srityje labai garsūs dėstytojai. Daug nulėmė ir tai, jog apie mokyklą gerai atsiliepė ten studijuojantys mano draugai.
– Koks svarbiausias dalykas, kurį davė studijos Latvijoje?
– Galiu drąsiai pasakyti, kad stodamas nė neįsivaizdavau, kokią stiprią įtaką man padarys ateinantys treji metai. SSE Riga atvėrė man plačias karjeros galimybes ir suteikė labai reikalingų įgūdžių. Bet svarbiausia – ten radau daug draugų, kuriuos dabar vadinu geriausiais.
– Kokį karjeros kelią pasirinkai?
– Kai atėjau į stojamąjį pokalbį SSE Riga, vienas pirmų klausimų buvo: „Kaip tu save matai po šešerių metų?“ Tada dar turėjau tik palyginti miglotą supratimą apie savo būsimą karjerą, bet atsakiau, kad matau save verslo konsultantu.
Per studijas mano pasirinkimai keitėsi: pirmos dvi mano stažuotės buvo investiciniuose bankuose Vilniuje ir Londone. Bet paskutiniame kurse per SSE karjeros skelbimus gavau praktiką McKinsey & Company, konsultacinėje firmoje, kuri tuo metu patarinėjo klientui, vykdančiam vieną didžiausių finansinių sandorių Lietuvos istorijoje, o tai – išskirtinai įdomi patirtis.
Todėl po universiteto baigimo nusprendžiau toliau dirbti verslo konsultacijų srityje ir vis kartas nuo karto prisimenu savo stojamąjį pokalbį.
– Kurie dalykai tau buvo įdomiausi?
– Bakalauro programa mano buvusioje mokykloje apima platų ekonomikos ir verslo administravimo dalykų spektrą. Man labai patiko įvairovė: studijuojant moduliais po šešias – aštuonias savaites, dauguma dalykų nespėjo atsibosti. Stipriai įsiminė ekonomikos specializacijos kursas apie bankus, komandinis darbas per finansų ekonomiką ir verslo etiką.
Labiausiai didžiuojuosi savo paskutinį pusmetį rašytu bakalauro darbu (SSE Riga vadinamu „teze“), kuris netikėtai pravertė profesiniame gyvenime.
– Kokioje papildomoje veikloje dalyvavai studijuodamas?
– Prisimenu, kaip pradėjus studijas mane nustebino „užklasinės veiklos“ pasirinkimas – ypač turint omenyje, kad SSE Riga yra nedidelis universitetas. Dauguma studentų dalyvauja kokioje nors veikloje, kuri ne tik padeda jiems įgyti papildomus įgūdžius, kuriuos taip vertina darbdaviai, bet ir smagiai praleisti laiką su kitais žmonėmis.
Aš aktyviai dalyvavau SSE Riga Debatų klube ir buvau SSE Riga Investicinio fondo pirmininkas. Prisidėdamas prie šių organizacijų įgijau vadybos patirties, pasitikėjimo savimi ir greito analitinio mąstymo bei kartu su draugais apkeliavau nemažai šalių debatuodamas. Viso to dėka nestokojau temų ir pavyzdžių per darbo pokalbius.
– Kokie tavo geriausi studentiško gyvenimo Rygoje prisiminimai?
– Be abejo, geriausi prisiminimai yra susiję su mano draugais. Visi naujieji studentai tampa nedidelės artimų žmonių bendruomenės dalimi. Tai yra ypač tipiška studentams iš Lietuvos ir Estijos, nes mes patekome į naują aplinką, gyvenome ir didžiąją dalį laiko leidome kartu.
Aš manau, kad vienas išskirtinių šios mokyklos bruožų – kad jie kažkaip sugeba atsirinkti nedaug bet įdomių ir nemaža dalimi panašių žmonių, kad kiekvienas galėtų atrasti bendraminčių.
Tai nulemia, kad čia užsimezga ilgalaikės draugystės, o absolventai ir vėliau noriai palaiko ryšius su universitetu. Vien tai, kad koks nors nepažįstamasis pabaigęs SSE Riga dabar man automatiškai sukelia simpatiją ir pagarbą tam nepažįstamam žmogui. Todėl mūsų universitetas turi neabejotinai stipriausią ir glaudžiausią absolventų tinklą Baltijos šalyse (nors nemažai mūsų galima rasti ir pasauliniuose bei regioniniuose centruose: Londone, Stokholme, Maskvoje, Varšuvoje ir kitur).
– Ką patartum abiturientams, svarstantiems studijuoti ekonomiką ar verslo administravimą?
– Mokyklą baigiantys moksleiviai ruošiasi priimti labai svarbų ir atsakingą sprendimą, kuris nemaža dalimi nulems jų ateities galimybes ir pasirinkimus.
Pasirinkimas yra labai platus ir renkantis studijas patarčiau labai nepasikliauti vien studijų programos pavadinimu ar studijų mugėje gautu lankstinuku, bet pasiskaityti studijų planus, pasikalbėti su to universiteto studentais ir absolventais, išsiaiškinti potencialias karjeros galimybes ir studentiško gyvenimo ypatumus.
Aidas Galimenis