Automobilių mechaniko specialybės kviečiame mokytis:
- Asmenis, įgijusius pagrindinį išsilavinimą (baigusius 10 klasių) ir, kartu su specialybe, siekiančius įgyti
bendrąjį (vidurinį) išsilavinimą. Mokymosi trukmė – 3 metai. Papildomai galima įgyti TR1 traktorininko bei B kategorijos vairuotojo kvalifikaciją.
- Asmenis įgijusius bendrąjį (vidurinį) išsilavinimą (baigusius 12 klasių) ir siekiančius įgyti specialybę.
Mokymosi trukmė – 2 metai. Papildomai mokoma ir automobilių kėbulo remonto, galima įgyti ir B kategorijos vairuotojo kvalifikaciją.
Būsimieji automobilių remontininkai mokomi automobilių sandaros ir remonto technologijų, variklių tipų, braižybos ir techninių matavimų, bendrosios šaltkalvystės, automobilių variklių, važiuoklės, kėbulo, elektros ir maitinimo sistemų, transmisijos, valdymo, kontrolės ir matavimo prietaisų, techninės priežiūros, remonto ir reguliavimo, automobilių valdymą kontroliuojančių sistemų, variklių techninės priežiūros, diagnostikos, darbo su diagnostikos prietaisais ir remonto technologine įranga, kėbulo suvirinimo elektra ir dujomis, kelių eismo taisyklių, automobilio vairavimo ir saugaus eismo pagrindų, informacinių technologijų, specialybės užsienio kalbos, verslo pagrindų, darbo teisės, verslo ekonomikos, asmens ir aplinkos apsaugos žinių taikymo praktikoje ir kitų dalykų.
Asmuo, įgijęs automobilių mechaniko kvalifikaciją, gebės braižyti ir skaityti brėžinius bei schemas įvertinti automobilio bei jo mechanizmų ir agregatų techninę būklę, nustatyti ir pašalinti gedimus bei jų priežastis, operatyviai ir kokybiškai atlikti automobilių techninio aptarnavimo ir remonto, vidutinio sudėtingumo ardymo ir surinkimo darbus, parinkti tinkamas konstrukcines ir eksploatacines medžiagas. Gebės įvertinti automobilio mechanizmų ir sistemų būklę pagal išorinius požymius; naudodamasis techninėmis diagnozavimo priemonėmis, geba nustatyti automobilio mechanizmų ir sistemų darbo parametrus, reguliuoti, derinti automobilio mechanizmus ir sistemas. Mokės naudotis vidutinio sudėtingumo matavimo ir kontrolines diagnostikos priemonėmis, darbo įrankiais bei įrangą, dirbti su dujinio ir elektrinio suvirinimo įrengimais, virinti įvairias siūles rankiniu būdu ir pusautomačiu, braižyti ir skaityti vidutinio sudėtingumo darbo bei surinkimo brėžinius, įvairias schemas, atlikti techninius matavimus, šaltkalvio darbus, reglamentinius automobilių techninės priežiūros darbus. Žinos saugaus darbo reikalavimus, automobilio bei jo mechanizmų ir agregatų konstrukciją, dujinio ir elektrinio suvirinimo įrengimų konstrukciją, darbo su diagnostikos prietaisais ir remonto technologine įranga, suvirinimo elektra ir dujomis įranga reikalavimus, pagrindinius ekonomikos ir darbo teisės pagrindus. Mokės atsakingai, savarankiškai ir greitai organizuoti savo darbą, mandagiai bendrauti su klientais.
Mokantis automobilių mechaniko specialybės, papildomai galima įgyti B kategorijos vairuotojo kvalifikaciją. Vairavimo mokymui, VšĮ Kretingos technologijos ir verslo mokykla šiais metais įsigijo naują automobilį.
Baigus mokslą pagal automobilių mechaniko mokymo programą, asmenims išduodami dokumentai: brandos atestatas (kai kartu su specialybe įgyjamas vidurinis išsilavinimas), profesinio mokymo pažymėjimas ir kvalifikacijos pažymėjimas. Įsivertinus įgytas kompetencija, išduodamas kompetencijų įvertinimo pažymėjimas.
Baigus automobilių remontininko mokymo programą mokymąsi galima tęsti pagal aukštojo mokslo inžinerijos ir inžinerinių profesijų studijų krypties programas arba dirbti automobilių mechanikais automobilių remonto dirbtuvėse, kurti privačią verslo įmonę.