Lina Kalibataitė, Kolpingo kolegijos direktorė, pabrėžė konferencijos tarptautiškumą: galimybę susitikti su studentais iš kitų šalių, užmegzti pažintis, įsilieti į akademinę bendruomenę,- „kai esi bakalauras, magistras ar doktorantas gali rinktis iš daugelio konferencijų, o kai esi tik pradedantysis - pasireikšti nėra tiek daug galimybių“. Ši konferencija viena iš nedaugelio, kurioje gali dalyvauti studentai besimokantys pirmojoje studijų pakopoje. „Tai viena iš retų progų studentams parodyti, kad jie jau gali ir turi ką pasakyti, pateikti savo idėjas ir įžvalgas. Tad labai svarbu paskatinti šiuos jaunus žmones“, - minėjo dr. Virginijus Kundrotas, BMDA prezidentas, Adizes Graduate School (JAV) dekanas.
Tarptautinė akademinė bendruomenė vis dažniau diskutuoja apie jaunų žmonių bendrųjų kompetencijų stiprinimo svarbą, o Tarptautinės Kolpingo draugijos nariai jau beveik 200 metų pasaulyje, ir daugiau nei du dešimtmečius Lietuvoje ugdo jas, vadovaujantis pagrindiniais Adolfo Kolpingo socialinio mokymo principais. Bendrosios kompetencijos svarbios ne tik profesinėje veikloje, bet ir kasdieniame gyvenime. Bręstančiai asmenybei reikia šeimos supratimo ir palaikymo, tvirto vertybinio pagrindo – tikėjimo, profesijos išmanymo bei ryžto ir valios tapti aktyviu, atsakingu piliečiu. Bendrųjų kompetencijų svarbą pabrėžė ir dr. Virginijus Kundrotas, –„dar besimokant svarbu išgirsti skirtingus požiūrius į problemas, priprasti prie įvairovės, plėsti akiratį, susipažinti su skirtingais žmonėmis“.
Kolpingo kolegijos referentei Renatai Butkutei paliko įspūdį, įtraukiantis ir nepaliekantis abejingų, motyvauojantis dalyvauti savanoriškoje veikloje, Kolpingo kolegijos direktorės Linos Kalibataitės pranešimas „Savanorystės svarba mūsų gyvenime“ plenariniame posėdyje.
Eromosele Favor Ojiemudia ypač džiaugėsi galimybe išgirsti dr. Virginijaus Kundroto pranešimą „Skirtingi vadybiniai stiliai. Ar lengva dirbti kartu žmonėms su skirtingais vadybiniais stiliais“. Kolpingo kolegijos studentę Eriką Stakionytę nudžiugino ir aukšto lygio svečių iš užsienio pranešimai. „Eromosele Favor Ojiemudia pranešimas „Kalbų mokymosi turizmas: kelias pagerinti tarptautinius santykius“ man labai pravers studijuojant ekoturizmą, pristatyme buvo labai daug naudingos informacijos, manau ne veltui jis ir buvo pripažintas geriausiu darbo grupės pranešimu“, - tikino mergina.
„Išmintis yra lyg amžinai deganti ugnis, su kuria galima įžiebti daug kitų ugnelių. Tačiau ji nuo to nė kiek nesumažėja, ji išlieka didelė, kaitri ir spinduliuojanti“,- sakė kunigas Adolfas Kolpingas. Šiais metais konferencijoje tokiomis „ugnelėmis“ dalinosi studentai iš Kolpingo kolegijos, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos, Kauno technologijos universiteto, Kauno kolegijos, Romos Sapienza universiteto, Utenos kolegijos, Vilniaus kolegijos, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto, Katovicų ekonomikos universiteto, Almatos vadybos universiteto ir Vilniaus universiteto.
Visi konferencijos dalyviai buvo suskirstyti į keturias darbo grupes. Iš viso buvo pristatyta 30 pranešimų. Taip pat išleistas konferencijos straipsnių rinkinys, kuriame publikuotas 21 straipsnis.
Geriausi pranešimai ir straipsniai:
Darbo grupėje „Iššūkiai verslui neapibrėžtumo sąlygomis“ geriausiu pripažintas Kristinos Šaltenės (Vilniaus kolegija) pranešimas „Banko jauno klieto prototipas“.
Geriausias straipsnis – Manto Didžiulio (Vilniaus universitetas) „UAB „Baltneta“ įmonės finasinis ir rinkos vertinimas“.
Darbo grupėje „Socialinio darbo studijų reikšmė šiuolaikinėje visuomenėje: studentų patirtis ir perspektyvos“ geriausiu pripažintas Linos Jaraitės (Kauno technologijos universitetas) pranešimas „Animacijos įtaka vaiko vystymuisi“.
Straipsnis – Mildos Šemeklytės (Kolpingo kolegija) „Užimtumo terapijų taikymo galimybės neįgaliųjų dienos užimtumo centruose“.
Darbo grupėje „Jaunų specialistų vaidmuo teisinės minties plėtojime“ geriausiu pripažintas kariūnų Aivaro Stasio ir Rimvydo Češkevičius (Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija) pranešimas „Šauktinių ar profesionalų kariuomenė?“.
Geriausiu straipsniu pripažintas Juliaus Simanonio (Kolpingo kolegija) straipsnis „Sveikatos priežiūros paslaugų teikėjo atsakomybės ypatumai“.
Darbo grupėje „Kalbų mokymosi menas“ geriausiu pripažintas Eromosele Favour Ojiemudia (Kauno kolegija) pranešimas „Kalbų mokymosi turizmas: kelias pagerinti tarptautinius santykius“.