Gegužės 16 d. 11 mokyklos merginų – Greta Skrikytė (2Vv gr.), Evelina Jakavičiūtė (1Vv gr.), Gerda Leigaitė (1Vv gr.), Viktorija Kmitaitė (1Vv gr.), Jurgita lukaitė (1Vv gr.), Monika Šerputytė (1LEv gr.), Aida Želvytė (1LEv gr.), Romantė Makarytė (1LEv gr.), Kristina Bertašiutė (1LEv gr.) Giedrė Kripaitė (1LEv gr.) ir Augustė Gelažanskaitė (1LEv gr.) – lydimos mokytojos Rasos Rapolavičienės bei neformaliojo švietimo organizatorės Vilmos Miltakienės išvyko į Tauragę. Tauragės kultūros centre vyko Tauragės pagalbos mokytojui ir mokiniui centro organizuotas respublikinis drabužių dizaino ir įvaizdžio konkursas - festivalis „Kūrėjų oazė“.
Konkurso komisijos vertinimui mokyklos komanda vežė mokytojos Rasos Rapolavičienės, padedant būrelio „Kuriu – save išreiškiu“ mergaitėms (būrelio vadovė R. Rapolavičienė), iš spalvotų polieliteno maišelių ir kitokių antrinių žaliavų sukurtą unikalią suknelių ir papuošalų kolekciją pavadintą „Spalvota iliuzija“. Šios kolekcijos pristatymas, komisijos sprendimu, buvo pripažintas geriausiu ir apdovanotas pirmos vietos diplomu.
Konkurso dalyviams buvo nustatyti tam tikri reikalavimai bei vertinimo kriterijai. Kūrėjų grupė ar individualus kūrėjas turėjo pristatyti kolekciją - rūbų, aksesuarų ar papuošalų komplektus nuo 6 iki 12 modelių. Kolekcijos pristatymo trukmė negalėjo viršyti 6 min. Kolekcija turėjo būti pristatoma pagal paruoštą individualų siužetą, kuris padeda atskleisti kolekcijos idėją.
Kolekcijų vertinimo kriterijai kolekcijai:
• Kolekcijos pristatymas ir originalumas;
• Sceninis įvaizdis ir bendras estetinis vaizdas;
• Modelių makiažo ir šukuosenų vientisumas;
• Režisūrinis sprendimas;
• Netradicinių medžiagų netikėtas panaudojimas;
• Kostiumo forma, idėjos, atlikimo technika.
Taigi, mokytojai R. Rapolavičienei teko ilgokai ir gerokai padirbėti vašeliu, kol 10 kolekcijos
suknelių ir kitų aksesuarų įgavo „gyvą“ pavidalą, nes ir suknelės, ir papuošalai buvo neriami ar pinami iš siauromis juostelėmis sukarpytų plastmasinių „siūlų“, galvos papuošalai daromi iš plastmasinių butelių ir pan.
Ne ką mažiau galvą teko pasukti ir neformaliojo švietimo organizatorei Vilmai Miltakienei, kol sugalvojo kolekcijos pavadinimą atspindintį kolekcijos pristatymo režisūrinį sprendimą, sceninį įvaizdį bei choreografiją.
Konkurso dieną R. Rapolavičienė ir V. Miltakienė kolekciją demonstruojančioms merginoms darė šukuosenas, derino makiažą.
Konkurse dalyvavo 23 Respublikos profesinio mokymo ir bendrojo lavinimo mokyklų atstovai.
Konkurso dalyviai buvo suskirstyti į tris amžiaus grupes: 1-4 klasių amžiaus vaikai, 5-8 klasių amžiaus vaikai ir 9-12 klasių amžiaus jaunuoliai. Pastaroji grupė buvo gausiausia – net vienuolika kolekcijų.
Pasibaigus kolekcijų pristatymams, komisijos sprendimo dėl geriausios kolekcijos teko laukti net pusantros valandos. Tačiau galutinis įvertinimas nuo kolekciją demonstravusių mūsų mokyklos merginų bei mokytojų veidų nubraukė visą per dieną susikaupusią įtampą, sceninę baimę bei nuovargį.
Ypač malonu, kad, praėjus porai dienų po konkurso, mus pasiekė elektroninė respublikinio drabužių dizaino ir įvaizdžio konkurso – festivalio „Kūrėjų oazė“ organizatorės Audros Paulauskienės padėka už dalyvavimą konkurse.
