2016 m. rugsėjo 9 d. 10 val. VU Kauno humanitarinio fakulteto doktorantė Lina Abraitienė skaitys paskaitą „Pasimatuok SubDJ kėdę“ VU KHF AVL (Muitinės g. 8, Kaunas, Lietuva).
Šiandien sunku įsivaizduoti pasaulį be muzikos. Kiekvieno iš mūsų telefone galime rasti ilgiausią grojaraštį. Tačiau ar lengva suprasti dainos žodžius kai jie skamba nežinoma kalba? Aiškinsimės, ar galima išversti muziką ir kokiomis priemonėmis pateikti dainų vertimą.
2016 m. rugsėjo 9 d. 11 val. prof. dr. Virginija Jurėnienė ves „Kultūros laboratoriją“ VU KHF M.Biržiškos auditorijoje (Muitinės g. 8, Kaunas, Lietuva).
Spręsime užduotis, susijusias su kultūros vadyba (kultūros reklamavimu, kultūros produkto sukūrimu ir jo pristatymu). Užsiėmimo metu vyks grupinis darbas, kurio metu diskutuosime apie tai, kodėl reikia mokėti ne tik sukurti kultūros produktą, bet ir jį teisingai pristatyti.
2016 m. rugsėjo 9 d. 12 val. VU Kauno humanitarinio fakulteto doc. dr. Aistė Urbonienė ves „Prezentacijų kūrimo dirbtuves“ VU KHF 3 komp. kl. (Muitinės g. 8, Kaunas, Lietuva)
Nuobodžios, teksto prigrūstos, šabloniškos prezentacijos tapo kasdienybe. Sukurkime žaismingas, originalias, įsimintinas skaidres. Panaudokime Rytų estetikos bei fotografijos principus vizualiems pranešimams konstruoti.
2016 m. rugsėjo 9 d. 12 val. magistrė Agnė Zakaravičiūtė ves „Gotikinio rašto dirbtuves“ VU Kauno humanitarinio fakulteto 10 auditorijoje (Muitinės g. 8, Kaunas, Lietuva).
Kalbant apie Martyno Mažvydo „Katekizmą“ dažniausiai kreipiamas dėmesys į tai, kas jame parašyta, ir rečiau į tai, kaip parašyta. Ar žinojote, kad šis kūrinys buvo išspausdintas gotikiniu šriftu? Europoje gotikinio rašymo stilius naudotas XII–XVI a., o Vokietijoje ir Mažojoje Lietuvoje – net iki Antrojo pasaulinio karo pabaigos. Išbandykite šį rašymo meną gotikinio rašto dirbtuvėse ir jūs.
2016 m. rugsėjo 9 d. 10 val. VU Kauno humanitarinio fakulteto docentai dr. Vytautas Rudžionis ir dr. Robertas Kudirka skaitys paskaitą „Balsu valdomos sąsajos – darbo su ateities kompiuteriais kasdienybė“ VU KHF 3 kompiuterių klasėje (Muitinės g. 8, Kaunas, Lietuva).
Bendravimas su kompiuteriu iki šiol nebuvo paprastas: tam reikėjo specialių žinių, o tai reiškia mokymąsi. Bet padėtis keičiasi ir ateityje bendrausime su kompiuteriais kitaip. Dar daugiau – vieni su kitais irgi bendrausime kitaip. Pabandykime atspėti, kaip.
2016 m. rugsėjo 16 d. 11 val. VU Kauno humanitarinio fakulteto doktorantė Jurgita Astrauskienė skaitys paskaitą „Kas, kaip ir kodėl verčia audiovizualinę produkciją?“ VU Jungtinio gyvybės mokslų centro R101 auditorijoje (Saulėtekio al. 7, Vilnius, Lietuva)
Kas yra audiovizualinis vertimas? Kuo jis skiriasi nuo įprasto? Kokių savybių reikia, norint tapti AVV vertėju? Nuo ko pradėti? Šie ir kiti klausimai bus aptarti paskaitoje apie audiovizualinio vertimo (AVV) tendencijas ir iššūkius Lietuvoje. Lyginsime AVV vertimo praktiką Lietuvoje ir svetur, pristatysime audiovizualinio vertimo programą, kuri rengia profesionalius AVV vertėjus, rodysime studentų atliktus subtitravimo, užklotinio vertimo, dubliavimo darbus.
2016 m. rugsėjo 16 d. 13 val. VU Kauno humanitarinio fakulteto lektorius dr. Mindaugas Grigaitis skaitys paskaitą „Vinco Mykolaičio-Putino romanas „Altorių šešėly“: psichoanalitinė perspektyva“ VU Jungtinio gyvybės mokslų centro R 101 auditorijoje (Saulėtekio al. 7, Vilnius, Lietuva).
Vinco Mykolaičio-Putino romanas dažniausiai apmąstomas poeto-kunigo konflikto kontekste. Siekiant „tautinio pasakojimo“ vientisumo mokykliniuose vadovėliuose, chrestomatijose ir enciklopedijose ignoruojama viena pagrindinių romano temų – individo bandymas išsivaduoti iš kolektyvo, jo tapsmas atskira asmenybe. Paskaitoje, pasitelkus psichoanalitikų Zigmundo Freudo ir Karlo Jungo idėjas, Mykolaičio-Putino romanas perskaitomas kaip žmogaus inviduacijos kelias: analizuojama, kaip Liudas Vasaris iš savo jausmus slopinančio „kolektyvinio produkto“ tampa savarankiška, už savo laisvę ir savirealizaciją kovojančia asmenybe. Didžiausias dėmesys skiriamas personažo santykiui su savimi, tėvais ir moterimis, akcentuojama santykio su savo ir kito kūnu svarba. Paskaitos pabaiga skirta praktiniam užsiėmimui: mokiniams pateikiamos literatūrinių ir samprotavimo rašinių temos, prašoma išplėsti temas panaudojant paskaitoje pateiktą medžiagą.
Kviečiame registruotis!
http://www.mokslofestivalis.eu/prisijungti/