Natūralu, kad geriausi reabilitacijos specialistai rengiami Lietuvos sveikatos mokslų universitete (LSMU). Šios srities specialistai kineziterapinėmis priemonėmis ir metodais gydo po traumų ar ligų sveikstančius žmones: ištiria ir įvertina pacientą (funkcinę būklę, fizinį pajėgumą), nustato kineziterapinę diagnozę bei kineziterapiojos poreikį, sudaro kineziterapijos programą, ją vykdo, vertina kineziterapijos efektyvumą konkrečiam pacientui. Kineziterapeutai gydo visus, kuriems reikalinga kineziterapeuto pagalba – sutrikusi judėjimo funkcija. Tai gali būti ir žmonės, patyrę insultą, infarktą.
LSMU studijų programa ir rengiami specialistai atitinka aukščiausius reikalavimus. LSMU dirba dėstytojai, praktikai ir mokslininkai, studentams suteikiantys unikalių praktinių žinių. LSMU kineziterapijos programos studentai anatomijos mokosi ne tik iš vadovėlių, bet ir praktiškai. LSMU yra geriausia studijų ir praktinio mokymo bei mokymosi bazė: LSMU ligoninė Kauno klinikos suteikia galimybę ugdyti įgūdžius klinikinių užsiėmimų metu. LSMU kineziterapijos programoje dirba aukštos kvalifikacijos dėstytojai: teorinius dalykus dėsto ne tik Liertuvoje žinomi mokslininkai ir puikią praktiką įgiję klinicistai. Praktines disciplinas dėsto tik kineziterapeutai, turintys ne tik praktinio darbo patirties, bet ir atliekantys mokslinius tyrimus bei stebėjimus, o šiuos duomenis skelbiantys aukščiausio lygio moksliniuose žurnaluose. Su studentais patirtimi dalijasi žinomiausi Europos ir JAV kineziterapijos specialistai.
Įgiję kineziterapeuto kvalifikaciją, LSMU absolventai gali dirbti ligoninėse, poliklinikose, reabilitacijos, vaikų ugdymo įstaigose, sveikatingumo centruose, privačiose klinikose, palaikomojo gydymo ir slaugos institucijose. Kineziterapeutai dirba valstybinėse ir nevyriausybinėse organizacijose, administruoja, rengia bei vykdo įvairius nacionalinius ir tarptautinius projektus, programas. Vis daugiau LSMU studijas baigusių specialistų teikia paslaugas ir privačiai. Jų poreikis auga kiekvienais metais.
Kineziterapiją galima studijuoti LSMU Slaugos fakultete. Kineziterapijos studijų programa sudaryta remiantis geriausių pasaulio universitetų, dešimtmečiais rengiančių kineziterapeutus, patirtimi. Studijuojant pagrindinis dėmesys sutelkiamas būsimų kineziterapeutų specialiųjų žinių, praktinių įgūdžių, klinikinio mąstymo ugdymui ir lavinimui. Studentai savo gebėjimus ugdo teorinių paskaitų, ikiklinikinių pratybų, klinikinės praktikos metu. Klinikinės praktikos valandų skaičius siekia 1 tūkstantį valandų – sudarytos sutartys su gydymo ir reabilitacijos įstaigomis, kuriose dirba klinikiniai instruktoriai bei vadovauja studentų praktikai. Studentams sudarytos visos sąlygos ir papildomai praktikuotis – pageidaujantys gali gydyti pacientus per visus mokslo metus.
Pabaigus pirmosios pakopos kineziterapijos studijų programą yra visos sąlygos ir galimybės mokytis antrosios studijų pakopos – magistrantūros studijų programoje „Sveikatinimas ir reabilitacija“. Šioje magistrantūros studijų programoje rengiami sveikatos mokslų magistrai. Jie gali įgyti vieną iš penkių specializacijų: Klinikinė kineziterapija, Sporto kineziterapija, Sveikatinimas fiziniais pratimais, Vaikų reabilitacija, Ergoterapija bendruomenėje. Studijų trukmė – 1,5 metų.
Studijuodami šią specialybę, LSMU studentai labai džiaugiasi, nes turi išskirtinę galimybę po studijų išvykti praktikai pagal Erasmus+ mainų programą. Na, o sėkmingai pabaigus magistrantūros studijas – sudarytos visos sąlygos studijuoti doktorantūroje ir taip tęsti ne tik praktiko, bet ir pasirinkti mokslininko kelią.
Taigi, Kineziterapija – patraukli, praktiška, paklausi ir nuolat reikalinga, žmonių gerbiama specialybė.
LSMU MA SF dekanė prof. Jūratė Macijauskienė:
„LSMU Kineziterapijos studijų programos studentai turi išskirtinę galimybę atlikti praktiką ir praktinių užsiėmimų metu įgūdžius lavinti LSMU ligoninėje Kauno klinikose. Tai leidžia stebėti įdomius ir sudėtingus klinikinius atvejus įvairiuose skyriuose, pasijausti daugiadisciplininės komandos nariu.
Studijų metu studentai įgyja profesinio bendravimo, pacientų ištyrimo ir įvertinimo, kineziterapijos planavimo bei vykdymo, kineziterapijos vadybos, mokslinės paieškos ir analizės bei kitas bendrąsias ir dalykines kompetencijas. Pasirenkamųjų dalykų pasiūla sudaro sąlygas gilintis į naujausias, įdomias, siauresnes kineziterapijos metodikas. Aktyvusis Studentų mokslinės draugijos „Kineziterapijos“ būrelis kviečia studentus dar labiau gilintis į įrodymais grįstą kineziterapiją.
Kodėl verta studijuoti Kineziterapiją LSMU? Specialybinius dalykus dėsto klinikinę patirtį įgiję kineziterapeutai, be to, atvyksta kviestiniai žinomi lektoriai iš užsienio universitetų. LSMU studentai turi unikalią galimybę anatomijos darbus atlikti su natūraliais preparatais, o klinikinės pratybos ir savanoriška praktika vyksta universiteto ligoninėje Kauno klinikose. Taip pat yra reali galimybė klinikinę praktiką atlikti užsienyje.“
LSMU Kineziterapijos studijų programos IV kurso studentas Marius Žukauskas:
„Kineziterapeuto specialybės poreikis ir populiarumas auga kiekvienais metais. Daugelis gyvename pasyvų gyvenimą būdą, dirbame sėdimą darbą. Studentai nori dirbti mėgstamą darbą, bet daugeliui kyla klausimas: nuo ko pradėti savo profesinį kelią? Manau, kad tam puikus pamatas ir gera pradžia gali būti Kauno klinikos, kur galima atlikti savanorišką praktiką. Tokią praktiką aš atlikau 4-ame kurse, derindamas su studijomis, kas labai puikiai pavyko. Susidomėjusiems patarčiau kreiptis į Kauno klinikų Kineziterapijos skyrių ir susitarti dėl savanoriškos praktikos. Kai sutarsite, eikite į LSMU Karjeros centrą, kur sutvarkysite reikalingus dokumentus. Praktiką pradėjau spalio mėn. pabaigoje, baigiau – vasario mėn. pradžioje, tad iš viso patirties sėmiausi virš 3-jų mėnesių. Galiu pasakyti, kad Kineziterapijos skyriaus kolektyvas mane priėmė labai draugiškai, šiltai, buvo nebaisu klausti, domėtis ir taip plėsti savo akiratį. Kadangi praktiką atlikau Kauno klinikų Ambulatorinės reabilitacijos skyriuje, teko dirbti su labai skirtingais pacientais, kas pagilino mano žinias, skatino tobulėti. Savanoriškas darbas yra puiki patirtis ir būdas per studijas įgytas žinias pritaikyti praktikoje, tobulėti įvairiapusiškai, tiesiog suprasti save, kokioje srityje nori dirbti. Taigi, studijuok kineziterapiją.“LSMU MA Kineziterapijos studijų programos IV kurso studentas Marius Žukauskas.