Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultetas – tai vieta, kur studijuoja kūrybingi, iniciatyvūs, siekiantys tikslų, atsakingai žiūrintys į atliekamą darbą, besidomintys verslo sėkme jaunuoliai. Siekiama, kad visos čia vykdomos studijų programos būtų įdomios, paklausios, atitiktų šiuolaikinės darbo rinkos poreikius, o į gyvenimą išleisti jauni specialistai mokėtų ne tik skaičiuoti pinigus, bet ir pasitelkdami turimas žinias bei praktinius įgūdžius gebėtų analizuoti ir vertinti esamą situaciją, numatyti ateities perspektyvas, kurti sėkmingą verslą. Darbdaviai puikiai vertina šio fakulteto absolventų teorinį ir praktinį pasirengimą, įgytas kompetencijas, todėl absolventai išties yra paklausūs darbo rinkoje. Dar studijų metu įsidarbina per 65 proc. studentų. Per 95 proc. baigusiųjų studijas jau pirmaisiais metais sėkmingai randa darbą pagal įgytą specialybę, tad turi puikią galimybę siekti karjeros.

Kad pajustų realų verslo pulsą, Ekonomikos fakulteto studentai lankosi verslo, draudimo įmonėse, finansinėse institucijose, bankuose, gilinasi į jų veiklos subtilybes, diskutuoja apie verslo idėjų realizavimą praktiškai, nagrinėja verslo pradžios galimybes. Įmonių atstovai atvyksta į Ekonomikos fakultetą ir mielai dalijasi savo žiniomis bei praktine patirtimi su besimokančiaisiais.

Naudodamiesi moderniomis informacinėmis technologijomis ir ekonominės informacijos sistemomis studentai vykdo į praktinę veiklą orientuotus tyrimus, rengia verslo projektus, atlieka įmonės veiklos modeliavimo ir kitokią profesinę praktiką verslo įmonėse bei įstaigose. Fakultete yra išskirtinė galimybė atlikti praktiką imitacinėse bendrovėse „VIKO Drauda“ ir „VIKO Bankas“. Jose studentai dirba su realiomis draudimo ir bankininkystės IS, apskaitos, verslo modeliavimo bei duomenų apdorojimo programomis.

Studijuojantieji bankininkystę imituoja realioje finansų rinkoje vykstančius procesus. Baigę bankininkystės studijas absolventai geba savarankiškai valdyti bankinius produktus ir gali dirbti banko klientų aptarnavimo specialistais, ekonomistais, finansininkais, buhalteriais, vadybininkais komerciniuose bankuose bei kitose kredito institucijose. Baigę verslo ekonomikos studijas absolventai sėkmingai dirba ekonomistais, analitikais, projektų ar produktų vadovais, užima kitas ekonomisto kompetencijų reikalaujančias pareigas verslo įmonėse, savivaldos ir finansų institucijose, kuria savo verslą. Bankininkystę ir Verslo ekonomiką galima studijuoti ir anglų kalba.

Buhalterinės apskaitos studijų programa – viena iš praktiškiausių, užtikrinanti sėkmingą integraciją į darbo rinką. Geras buhalteris visada ras darbą šalies ar užsienio, privataus ar viešojo sektoriaus įmonėse bei organizacijose, nes be buhalterių teikiamos informacijos neįmanoma priimti tinkamų valdymo sprendimų, numatyti įmonių veiklos strategijų, prognozių ir perspektyvų. Studijos skirtos turintiems tikslą tapti profesionaliais buhalteriais, apskaitininkais, auditoriaus padėjėjais ar norintiems steigti buhalterinių paslaugų įmones, teikti buhalterinės apskaitos tvarkymo paslaugas įvairių sričių organizacijose.

Baigusieji finansų studijas jaunieji specialistai geba tvarkyti, valdyti ne tik viešuosius įmonių finansus, bet ir kurti savo verslą, dirbti finansininkais viešųjų finansų valdymo institucijose, biudžetinėse įstaigose, ministerijose, mokesčių inspekcijose, socialinio ir sveikatos draudimo įstaigose bei verslo įmonėse.

Investicijų ir draudimo koleginių studijų programa Ekonomikos fakultete yra unikali – ją vykdo tik Vilniaus kolegija. Visuomenėje dar gajus stereotipas, jog draudimo sektoriuje yra galimybių pretenduoti tik į su pardavimais susijusias pareigas. Jaunuoliai ir jų tėvai dažnai galvoja, kad baigus Investicijų ir draudimo studijų programą bus galima tik parduoti draudimo sutartis, nes kitu atveju juk svarbu išmanyti apie įvairias draudimo įmonių veiklos sritis –  žalų reguliavimą, rizikos valdymą, darbą su draudimo tarpininkais ir kt. Minėtos draudimo įmonių veiklos sritys sparčiai auga, o darbdaviai ieško jaunų specialistų, kurie išmano draudimo teisinę aplinką, produktų savybes, geba dirbti specialiomis draudimo versle naudojamomis IT programomis, turi draudimo žalų administravimo įgūdžių. Būtent šių žinių ir praktinių įgūdžių studentams suteikiama Ekonomikos fakultete. Ne mažiau svarbi ir investicinė veikla. Studentai mokomi investuoti, studijų metu naudojantis realia investavimo platforma, praktikų metu sudaryti ir valdyti savo investicinius portfelius, naudotis technine ir fundamentine analize, kurių pagalba priimami investavimo sprendimai. Studentai, besidomintys investavimu, po studijų įsidarbina finansinių paslaugų centruose, dirbančiuose su vertybiniais popieriais, bankuose ar investicinėse bendrovėse. Dviguba studijų programa atveria platesnes galimybes darbo rinkoje bei suteikia didesnę pasirinkimo laisvę.

Vilniaus kolegijos Ekonomikos fakultete studentų laukia įdomios studijos ir turiningas studentiškas gyvenimas – sudarytos puikios sąlygos visapusiam tobulėjimui bei saviraiškai.