Ar žinote, kokius darbus tenka dirbti įvairių profesijų atstovams. Ne? Jums į šį klausimą atsakys KTU Ekonomikos ir vadybos fakultetas!

Žmonių išteklių vadybos specialistas

Organizacijų vadovai, verslo pasaulio rykliai pasiekė stulbinančių rezultatų, nes pirmiausia galvojo apie savo darbuotojus. Jie suprato, jog tik motyvuoti ir lojalūs darbuotojai sieks įgyvendinti įmonės tikslus. Tad kokias motyvavimo sistemas reikia taikyti, kad darbuotojas noriai ir atsakingai vykdytų jam patikėtas užduotis?  Į visus šiuo klausimus gali atsakyti žmonių išteklių vadybos specialistas!

Strateginis verslo partneris – taip dažnai šiandien vadinamas žmonių išteklių vadybos specialistas. Jis atsakingas ne tik už darbuotojų priėmimą, atleidimą, teisinių su personalu susijusių klausimų sprendimą, bet ir organizacinio klimato formavimą, motyvavimo, atlygio, mokymo, adaptavimo sistemų kūrimą, investicijų į žmonių išteklius planavimą. Žmonių išteklių vadybos specialistas – dešinioji vadovo ranka, kiekvieną dieną patarianti, kaip motyvuoti darbuotojus.

Finansininkas

Verslo įmonės, valstybinės institucijos ilgai nefunkcionuotų, jei gyventų tik „šia diena“.  Naujų rinkų užkariavimas, finansinės rizikos vertinimas, investavimo galimybių analizė... – tai finansininko uždaviniai, kurių įgyvendinimas yra neatsiejama jo darbotvarkės dalis.  

Finansininkas, tai žmogus, kuris žino, kiek organizacija turi pinigų, iš kur ir kada juos gavo, kada ir kam pinigų reikės, kaip efektyviausiai juos panaudoti. Jis nuolat dalyvauja organizacijos veiklos sprendimų priėmimo procese ir siekia, kad kiekvienas priimamas sprendimas kurtų vertę ar duotų aiškią išmatuojamą naudą organizacijai, todėl finansininko profesinė diena prasideda kartu su jo karjeros pradžia.

Marketingo specialistas

Prekės ženklo valdymas, kainų „žaidimai“, vartotojus užburianti reklama – tai elementai, be kurių šiandienis verslas neįsivaizduojamas ir kuriuos kuria veržlūs ir ambicingi, idėjų generatoriai ir įgyvendintojai – marketingo specialistai.

Marketingo specialistas kiekvieną dieną turi priimti daugybę sprendimų: kokią reklaminę kampaniją vykdyti, kaip pasiekti vartotoją ir jį paskatinti pirkti paslaugą ar produktą, kokias akcijas vykdyti prekės ženklo žinomumui didinti... Ir tai tik maža dalis kasdieninių užduočių, kurias įgyvendina marketingo specialistai.

Ekonomistas

Kokia bus ekonomisto diena priklauso nuo jo darbovietės. Ekonomistas gali konsultuoti korporacijų, įmonių vadovus ir teikti jiems įžvalgas apie susidariusią ekonominę situaciją,  kuriomis remdamiesi vadovai priims tam tikrus sprendimus. Jei ekonomistas dirba banke, jis gali būti atsakingas už prekybą užsienio valiutomis, vertybiniais popieriais arba už kitų banko produktų platinimą.

Ekonomistas - tai plataus profilio specialybė, suteikianti galimybę ekonomikos išsilavinimą įgijusiam asmeniui save išbandyti įvairiose srityse.

Vadovas – vadybininkas

Vadybininkas turi būti komunikabilus žmogus, nes kiekvieną dieną jam tenka bendrauti su kolegomis, domėtis, kaip jiems sekasi atlikti užduotis. Jis planuoja, organizuoja ir koordinuoja darbus, vykdo rezultatų kontrolę, nes jis turi siekti, kad darbuotojai  vykdytų savo pareigas ir būtų pasiekti organizacijos tikslai.

Vadybininkai neretai tampa įmonių vadovais, kurie  kuria organizacijos strategijas, siekia, kad į rinką būtų įtraukti nauji produktai arba atvirkščiai – priima sprendimus atsisakyti nenaudingų veiklų.  

Apskaitininkas – auditorius

Ar įmanoma nors vienos įmonės veikla be apskaitos ir audito? Atsakymas paprastas – ne! Tad iš kokių darbų susideda apskaitininko ir auditoriaus diena?

Apskaitininkas kiekvieną dieną tvarko daugybę dokumentų, išrašo sąskaitas, vykdo įvairias bankines operacijas, užtikrina verslo procesų apskaitą, o metų pabaigoje rengia ataskaitas apie pasiektus rezultatus – pelną ir turtą. Auditorius vykdo veiklos finansinę kontrolę, įvertina parengtos atskaitomybės teisingumą, teikia veiklos valdymo pasiūlymus.

Apskaitininkai ir auditoriai įmonėse įveda bei užtikrina finansinę tvarką.

Viešojo sektoriaus ekonomistas

Prisipažinkime, juk ištarius frazę „valstybės tarnyba“ neretai pagalvojame: „Darbas nuo 8 ryto iki 5 vakaro,  pilkas kostiumas ar kostiumėlis ir gan nuobodus darbas...“ Tačiau taip mąstydami – klystame.

Valstybės tarnyba – itin atsakingas, gilių profesinių žinių reikalaujantis darbas. Valstybės įmonėse, ministerijose dirbantys ir analitiškai gebantys vertinti viešojo sektoriaus ekonominius procesus specialistai kiekvienais metais sudaro valstybinių institucijų biudžetus, vykdo finansinės veiklos priežiūrą, taip pat sprendžia mokesčių į valstybės biudžetą ir kitų pajamų surinkimo klausimus. Jų diena pilna iššūkių, nes jie privalo priimti sprendimus, kurie neretai tiesiogiai paliečia visus valstybės gyventojus.

Daugiau informacijos rasi puslapyje www.evf.ktu.lt