Rue2009 03 12 cituotiSocialiniai darbuotojai naudojasi sociologinemis teorijomis. Grubiai tariant, sociologija yra daugiau teorinis dalykas, socialinis darbas - praktinis (bet cia labai grubiai tariant).
As pati studijuoju VU sociologija. Labai patenkinta savo pasirinkimu jau trecius metus :) Sociologija sudaro teorija (filosofijos daug daug, apmastymu apie visuomene, kas joja vyksta) ir metodologija (kaip tirti visuomeneje vysktancius procesus). Bet studijuojant sociologija i programa ieina daug daug visko: matematikos, filosofijos, ivairiu sriciu sociologijos ir t.t. Dar man labai patinka, kad per seminarus turim teorines zinias taikyti praktiskai, t.t. parengti tyrimo projekta, atlikti stebejima, duomenu analize ir pan. Daugiausiai praktiniu igudziu igyjama rasant kursinius ir bakalaurinius darbus, kai turime savarankiskai atlikti sociologini tyrima :)
Socialinis darbas, kaip jau minejau, daugiau praktinis dalykas. Sod.darbuotojai mokosi psichologijos, sociologijos, teises pagrindu, vienzo, visko, kad galetu padeti zmogui. Kiek zinau, paskutiniuose kursuose labai daug praktikos yra.
Na, tikiuosi nors kiek paaiskejo skirtumai siu specialybiu :) Nors as pati gal 2 metus bandziau savo seneliam isaiskint, kad as ne socialine darbuotoja, dar ir dabar nesu tikra, ar jie manim tiki :D