Į kiek valstybės finansuojamų (VF) studijų vietų pretenduoja ASU 2-ojo bendrojo priėmimo etape?
Ką galima keisti prašyme per bendrojo priėmimo 2-ąjį etapą?
Nuo liepos 28 d. iki liepos 30 d. LAMA BPO prašyme galima keisti pageidavimų eiliškumą, tačiau negalima keisti finansavimo pobūdžio ir įrašyti naujų pageidavimų. Antrojo etapo kvietimai studijuoti bus skelbiami rugpjūčio 1 d. iki 17 val. Sutartys bus pasirašomos rugpjūčio 2–3 d. iki 17 val.
Ką daryti, jeigu pirmame etape negavau valstybės finansuojamos (VF) studijų vietos į norimą specialybę, kiek turiu galimybių toje pačioje specialybėje gauti valstybės finansuojamą (VF) vietą antrojo etapo metu?
Konkursas antrajame etape vyksta tokia pačia tvarka, kaip ir pirmame, todėl galimybės priklauso nuo stojančiojo konkursinio balo ir norinčiųjų dalyvauti skaičiaus, jų konkursinių balų bei likusių laisvų vietų kiekio.
Preliminarų likusių valstybės finansuojamų (VF) studijų vietų skaičių galite pamatyti ČIA
Ar galiu dalyvauti antrajame etape, jei jau pasirašiau sutartį dėl valstybės finansuojamos (VF) arba valstybės nefinansuojamos (VNF) studijų vietos?
Jeigu pirmame etape pasirašėte sutartį su aukštąja mokykla dėl valstybės finansuojamos (VF) vietos, antrame etape galima dalyvauti konkurse tik į valstybės nefinansuojamas (VNF) vietas.
Jei stojantysis nebuvo pakviestas studijuoti ar buvo pakviestas, bet sutarties nepasirašė arba pasirašė dėl valstybės nefinansuojamos (VNF) vietos – antrajame etape galima pretenduoti ir į valstybės finansuojamas (VF), ir į nefinansuojamas (VNF) studijų vietas.
Ką daryti, jeigu prašyme nebuvau pasirinkęs norimos ASU studijų programos arba visai nebuvau užsiregistravęs LAMA BPO sistemoje?
Papildomo priėmimo metu (rugpjūčio 10–16 d.) prašymai iš naujo registruojami LAMA BPO informacinėje sistemoje, juos gali teikti tie, kurie neturi praėjusiuose etapuose sudarytų sutarčių dėl valstybės finansuojamų (VF) vietų, arba tie, kurie visai nedalyvavo praėjusiuose etapuose ar nepildė prašymų. Šio priėmimo metu prašyme taip pat bus galima įrašyti naujus pageidavimus.
Jeigu stoju į valstybės nefinansuojamą (VNF) studijų vietą, kaip vyksta mokėjimas už studijas? Ar studijų kaina gali būti kompensuojama?
Jeigu įstojote į valstybės nefinansuojamą (VNF) studijų vietą, prieš sutarties sudarymą su Universitetu privalote sumokėti už pirmąjį studijų pusmetį. Tačiau dėl asmeninių priežasčių negalintiems sumokėti studijų įmokos, galėsite rašyti prašymą atidėti įmokos mokėjimą arba pasirašyti studijų įmokos įsiskolinimo padengimo sutartį.
Studijų kainas rasite ČIA.
Ką daryti, jei įstojau į universitetą, bet esu išvykęs ir negaliu atvykti pasirašyti studijų sutarties?
Jei pakviestasis studijuoti yra išvykęs ir pats negali atvykti pasirašyti studijų sutarties, tuomet jis gali pasirašyti elektroninę sutartį.
Tai padaryti galima ČIA. Jeigu sutartį pildysite internetu, čia galite rasti studento atmintinę – Studento atmintinė pildant sutartį internetu.