DEV

Miškininkystė


Klausimas
Sveiki, ar stojant nuo 2016 metų, kai bus privalomas matematikos egzaminas ar pasikeis balo sudedamoji lentelė? Pavyzdžiui kai dabar yra antram dalykui reikia chemijos/matematikos egzamino rezultato, tai ar po 2016metų sprendimo nebus taip, kad antram dalykui liks tik chemija, nes matematika bus "numesta" kaip ir lietuvių?
asukomisija
Klausimas rašė: Sveiki, ar stojant nuo 2016 metų, kai bus privalomas matematikos egzaminas ar pasikeis balo sudedamoji lentelė? Pavyzdžiui kai dabar yra antram dalykui reikia chemijos/matematikos egzamino rezultato, tai ar po 2016metų sprendimo nebus taip, kad antram dalykui liks tik chemija, nes matematika bus "numesta" kaip ir lietuvių?
Labas. :) Nesikeis, tačiau, vidurinį išsilavinimą įgijusiems 2016 metais ir norintiems pretenduoti į valstybės finansuojamą vietą reikės turėti išlaikius 3 privalomus valstybinius egzaminus (lietuvių kalba, užsienio kalba ir matematika). Skaičiuojant konkursinį balą sistema skaičiuos palankiausią variantą. Tarkime, jei turėsi ir matematiką ir chemiją, o chemija bus geriau išlaikytas nei matematika, tada į KB balą ims chemiją. :)
klausimas
laba diena, kokius egzaminus reikia laikyti norint istoti i miskininkyste?
asukomisija
klausimas rašė: laba diena, kokius egzaminus reikia laikyti norint istoti i miskininkyste?
Labas. :) 12 klasėje planuok laikyti šiuos valstybinius egzaminus: biologija, matematika, užsienio kalba (anglų, vokiečių arba prancūzų) ir lietuvių kalba ir literatūra. :) Kaip metinį A arba B lygiu pasirink chemiją. Studijuojant miškininkystę, chemija kaip dalykas bus 1 pusmetį. :) 2016 m. norint pretenduoti į valstybės finansuojamą vietą matematikos, užsienio kalbos ir lietuvių kalbos ir literatūros valstybiniai egzaminai bus privalomi, tad juos laikyk būtinai. :) Jei kils daugiau klausimų kreikis, tel.: 862067179; el. paštas: priemimas@asu.lt Sėkmės. :)
Dalia
Laba diena, kiek teko skaityti pasirenkant miškininkystės studijas patekti į valstybės finansuojamą vietą labai sunku, kiek studentų maždaug gali patekti į šias vietas ir ar tai pirmiausia lemia egzaminų įvertinimai?
asukomisija
Dalia rašė: Laba diena, kiek teko skaityti pasirenkant miškininkystės studijas patekti į valstybės finansuojamą vietą labai sunku, kiek studentų maždaug gali patekti į šias vietas ir ar tai pirmiausia lemia egzaminų įvertinimai?

Laba diena Dalia. :)
Priešingai, įstoti į VF iš biomedicinos mokslų studijų sričių programų - lengviausia. :)
2015 m. per pagrindinį etapą - praeinamas balas į VF vietą buvo 4,72.
Švietimo ir mokslo ministerija dar nepaskelbė kaip VF vietos pasiskirstys pagal krepšelių grupes 2016 m., tačiau 2015 m. pateikę prašymus į miškininkystės studijų programą pretendavo į 175 VF vietas bei 5 valstybės tikslinio finansavimo vietas.
Kuo geriau išlaikys egzaminus, tuo aukštesnis bus konkursinis balas, tuo didesnė tikimybė patekti į VF vietą. :)
kar0liis
Sveiki, mane domina Miškininkystės studijos, tačiau neramina tai, kad stojant į šią spec. Yra didelis konkursinis balas bei kad yra aukštoji matematika. Ji yra visus metus ar tik 1-ąjam pusmetyje?
asukomisija
kar0liis rašė: Sveiki, mane domina Miškininkystės studijos, tačiau neramina tai, kad stojant į šią spec. Yra didelis konkursinis balas bei kad yra aukštoji matematika. Ji yra visus metus ar tik 1-ąjam pusmetyje?
Sveikas Karoli, Nėra ko nerimauti. :) Į valstybės finansuojamą vietą pagal 2015 m. statistiką būtumei įstojęs su 4,72 konkursiniu balu. :) Į mokamą vietą vidurinį išsilavinimą įgijusiems 2016 m. planuojams minimalus balas 2,0 (iš jų 0,5 balo pretenduojantys į miškinikystės studijų programą galės gauti jei atitiksi vieną iš šių reikalavimų): 1) Lietuvos miškininkų sąjungos Jaunųjų miško bičiulių sambūrio nariams; 2) asmenims, kurie gegužės mėnesį Universiteto organizuoto motyvacinio testu metu įrodė žemės ūkio ir kaimo veiklų pažinimą, motyvaciją studijuoti Universiteto studijų programose, jas pabaigus dirbti su žemės ūkio ir kaimo plėtra ir gamtos išteklių naudojimu susijusiose darbo vietose. Jei kils daugiau klausimų - gali kreiptis el. paštu: priemimas@asu.lt arba skambinti tel. 862067179. Taip pat gali prisijungti prie Facebook grupė: "Būsimieji ASU studentai (planuojantys stoti 2016 m.)". Sėkmės. :)
Rasa
Ar 0.5 balo pridedate. Jei baigusi profesinej mokykloi kaimo turizmo organizatore.?
VDU ŽŪA priėmimas
Rasa rašė: Ar 0.5 balo pridedate. Jei baigusi profesinej mokykloi kaimo turizmo organizatore.?
Sveiki, Rasa, 1 papildomas balas skiriamas stojantiems į universitetinių studijų programas ir baigusiems tos pačios švietimo srities profesinio mokymo programas su pagyrimu. Jeigu kiltų daugiau klausimų kreipkitės į VDU ŽŪA priėmimo skyrių tel. 865547241 arba vdu@vdu.lt
Ernesta96
Sveiki, kur didesnes perspektyvos, miskininkystes ar ekologijos srityje? Ar baiges ekologijos krypties magistranturos studijas, zmogus gali dirbti, tarkime, misku uredijoje ir pan.? Ar ekologija nera platesne sritis? Aciu
VDU ŽŪA priėmimas
Labas Ernestai, Perspektyvų klausimas yra labai platus ir dažnu atveju perspektyvos yra pačio žmogaus indėlis. Įsivaizduok, žmogus nori dirbti miškų urėdijoje, bet jis nesidomi urėdijų veikla, nesiunčia savo gyvenimo aprašymo, nedalyvauja urėdijų renginiuose, universiteto praktiką atliko pas dėdę ūkyje, o į savo profesinį orientavimą neinvestuoja visiškai. Kokios jo perspektyvos?! O kitas žmogus, norintis dirbti toje pačioje urėdijoje, domisi urėdijų veikla, yra išsiuntęs savo gyvenimo aprašymą, universitete praktiką taip pat atliko šioje įstaigoje, aktyviai dalyvauja medelių sodinimo akcijoje, "Darom" talkoje ir kitoje urėdijos veikloje. Kokios jo perspektyvos?!-Manau tikrai didesnės negu pirmojo žmogaus. Tad tikiuosi, atsakiau klausimą apie darbo perspektyvas - kiek pats norėsi, tiek pats turėsi :) Kalbant apie miškininkystės ir ekologijos skirtumus pagrindiniai būtų šie: Miškininkystės magistrai turės metodologinius sisteminio mąstymo pagrindus, pažins šiuolaikines miškininkavimo technologijas, miškotyros mokslo teorijas, metodus, gebės kūrybiškai taikyti šias žinias analitinių gebėjimų, inovatyvumo ir žinių integracijos reikalaujančioje miškininkavimo veikloje, gebės kurti laikmečio reikalavimus atitinkančias miško ūkio koncepcijas, strategijas bei programas, kūrybiškai spręsti tvaraus ir daugiatikslio miškininkavimo problemas, kritiškai vertinti teorines ir praktines naujoves. Ekologijos magistrai, išmano ekosistemose vykstančius procesus ir jų vertinimo metodus, gamtotvarkos ir aplinkosaugos principus bei sistemas, gebės atlikti tyrimus ir taikyti šiuolaikiškai žinias bei metodus inovatyvumo ir žinių integracijos reikalaujančioje gamtosaugos veikloje, galės spręsti problemas nuolat kintančios aplinkos sąlygomis bei kritiškai vertinti teorines ir praktines naujoves.
Klausiancioji
Sveiki, esu baigusi finansus ir apskaita vnf ASU 2017m... planuoju stoti į miškininkystės bakalaurą istestinese studijose. Norėčiau pasidomėti kokie dalykai uzsiskaitytu miškininkystės studijose iš jau išklausytų dalyku jau igytoje specialybeje ir su kokiu konkursinių balu galima tikėtis patekti į vf vieta istestinese studijose miškininkystėje? Ačiū už atsakymus
VDU ŽŪA priėmimas
Klausiancioji rašė: Sveiki, esu baigusi finansus ir apskaita vnf ASU 2017m... planuoju stoti į miškininkystės bakalaurą istestinese studijose. Norėčiau pasidomėti kokie dalykai uzsiskaitytu miškininkystės studijose iš jau išklausytų dalyku jau igytoje specialybeje ir su kokiu konkursinių balu galima tikėtis patekti į vf vieta istestinese studijose miškininkystėje? Ačiū už atsakymus
Laba diena, dėl užskaitomų dalykų Jums reikėtų nueiti į Miškų ir ekologijos fakulteto dekanatą ir pas prodekanę studijoms paklausti kokius dalykus galima būtų užskaityti. Šiuo metu minimalus konkursinis balas siekia 5,4. Jeigu kils daugiau klausimų skambinkite (8 37) 75 22 00 arba rašykite vdu@.lt

Neprisiregistravusių vartotojų pranešimuose viešai rodomas jų IP adresas.

Atsakymas

Vardas

Temos pavadinimas

Tekstas

Saugos kodas



Leidžiami kodai

[b] bold [/b], [i] italic [/i], [c] citata [/c]