Kolegijoje dirba Lietuvoje pripažinti menininkai, pedagogai, savo dalyko profesionalai. Dauguma iš jų yra ne tik puikūs dalyko teorijos specialistai, bet ir patirtį turintys praktikai, kurių darbai pripažinti visuomenėje ir puikiai vertinami kolegų.

Savo patirtimi ir dėstymo metodais dalijasi keletas VDK dėstytojų, visuomenėje žinomų profesionalų:

SERŽAS GANDŽUMIANAS. Vienas žinomiausių Lietuvos dizainerių. Aktyviai dalyvauja tarptautiniuose mados konkursuose, festivaliuose. Vadovauja nacionalinei mados dizaino asociacijai.

Ką reikia daryti, kad dizaineris parduotų savo kolekciją? Į šį klausimą jaunuoliams ir padeda atsakyti S.Gandžumianas. Komercinio įvaizdžio formavimą būsimiesiems stilistams VDK dėstantis dizaineris sako, kad jo tikslas – studentams atsakyti, ką turi daryti dizaino namų kūrybos vadovas, vadybininkas, tam kad kolekcija būtų išpirkta, kaip atrasti potencialų pirkėją bei numatyti rinkos tendencijas.

S.Gandžumianas VDK dirba 5-erius metus. „Tiesiog sulaukiau kvietimo. Dvejojau, ar pavyks. Tai buvo tam tikras iššūkis. Man tiesiog buvo labai įdomu, nes tai visiškai nauja sritis mano gyvenime. Ir, man atrodo, kad pavyko!“, – pasakoja dizaineris. Iki tol jis niekada nebuvo dirbęs pedagoginio darbo, tad, kaip sako pašnekovas, pirmas kartas yra įsimintiniausias ir svarbiausias.

Kolegija jį patraukė liberalumu ir novatoriškumu: „Tai auganti organizacija. Per penkerius metus stebėjau tą virsmą ir galiu drąsiai pasakyti: tiek studentų skaičiumi, tiek kompetencija ji smarkiai stumiasi į priekį. Kai esi supamas progresyvių žmonių, dirbi tampa tikras malonumas“, – teigia S.Gandžumianas.

Dizaineris sako, kad naujas amplua jam labai patinka. „Nors ir daug laiko tai atima, bet tam tikri vidiniai perversmai reikalingi“.

Per penkerius metus dizaineris savo žinias perteikė maždaug 50 studentų. „Iš pradžių per paskaitas daug kalbėdavau, tačiau ilgainiui supratau, kad naudos iš to mažai. Informacija studentą turi pasiekti maksimaliai – „nuo galvos iki kojų“, – tvirtina dizaineris.

Studentas turi gauti užduotį ir ją atlikti, surinkti informaciją. „Dabar daug daugiau kalba studentai nei aš. Duodu užduotį ir reikalauju rezultato. Tik tada žmogus taps geru specialistu, kai pats pereis visus etapus. Iš teorijos be praktikos – mažai naudos“, – sako dizaineris.

Anot pašnekovo, Kolegijos studentai – racionaliai į meną žiūrintys žmonės, žinantys, ko nori. Svarbiausia, kad žmogus žinotų, ko ateina: gauti diplomo ar kurti, tinkamai panaudojęs įgytas žinias.

„Visada smagu, kai visas kursas yra motyvuotas. Malonumas dirbti. Tokie buvo mano pirmieji studentai. Šiandien studentai iš to pirmojo mano dėstomo kurso dirba puikius darbus, susijusius su mada ir stiliumi. Labai malonu“, – šypsosi dizaineris.

VYTENIS ŪSAS. Architektas, įvairių meninių koncepcijų autorius, Lietuvos architektų sąjungos ir Lietuvos meno kūrėjų asociacijos narys.

V.Ūsas VDK dėsto interjero projektavimą. Kolektyvą papildė visiškai atsitiktinai: „Kartą kolegė architektė paprašė tapti keleto Kolegijos baigiamųjų darbų recenzentu. Patiko. Netrukus taip natūraliai ir tapau šios Kolegijos dalimi. Ir ja esu ketvirtus metus“, – pasakoja V.Ūsas.

Architektas prisipažįsta, kad prieš ateidamas dirbti, VDK nelabai domėjosi ir nelabai žinojo šios mokymo įstaigos. „Bet įspūdis labai geras. Nuostabi atmosfera. Pozityvi ir progresyvi bendruomenė“, – vardija architektas. V.Ūsas į savarankišką gyvenimą išlydėjo apie tris dešimtis diplomantų.

„Per paskaitas studentus stengiuosi maksimaliai priartinti prie realių gyvenimo sąlygų. Jie mėgsta mane mėgdžioti fraze „situacija iš gyvenimo...“. Praktiniai pavyzdžiai motyvuoja pažinti gyvenimą iš esmės“, – sako pašnekovas.

Anot architekto, tenka spręsti ir problemą, kuomet studentai nesupranta, kam reikia vykdyti tam tikras užduotis. Būtina paaiškinti, kad panaši situacija bet kada gali atsitikti gyvenime, ypač kūrybiniame, tad naudinga ją išanalizuoti dar studijuojant.

„Žmonės atpažįsta sąryšį tarp paskaitų ir praktikos, ir tuomet tampa motyvuotesni. Tada jie jaučiasi užtikrinti ir saugesni“, – dėstymo metodus aiškina V.Ūsas.

Praeitas pavasario semestras – vienas sudėtingiausių, nors ir įdomiausias. „Vieniems sekėsi sunkiau, kitiems lengviau, bet visi diplominiai darbai buvo itin aukšto lygio. Labai didžiuojuosi savo studentais, o dar labiau džiaugiuosi, matydamas, kaip jie auga, tobulėja ir tampa tikrais interjero dizaino profesionalais“, – sako V.Ūsas.

Kolegijos studentai, anot architekto, labai įvairūs. „Vieni labai reiklūs, motyvuoti, kiti labiau melancholiški, pasyvesni. Prie visų reikia prisitaikyti, atrasti priėjimo būdus, kad pasiektų tinkama informacija“, – tvirtina V.Ūsas.

Architektas prisipažįsta, kad jį dažnai stebina studentų sumanumas ir spartus tobulėjimas. „Suvokimo, architektūros pajautimo prasme jie daug daugiau pasiekę nei aš, būdamas jų amžiaus“, – juokiasi pašnekovas.

POVILAS LAURINKUS. Aktorius ir režisierius, kuria vaidmenis daugelyje pastarojo meto lietuviškų serialų ir kino filmų.

VDK būsimieji kūrybinių projektų iniciatoriai, vadybininkai ir prodiuseriai žinių semiasi iš Povilo Laurinkaus. Aktorius čia dėsto naratyvo režisūros ir kino industrijos pagrindus. „Tai apima visus etapus: nuo idėjų generavimo, scenarijų rašymo ir galų gale jų įgyvendinimo nufilmuojant, sumontuojant ir pristatant visuomenei“, – pasakoja aktorius.

P.Laurinkus VDK dirba ketvirtus metus. „Steigėsi Kūrybinių industrijų dizaino katedra. Pasidalinome idėjomis, ir natūraliai įsiliejau į kolektyvą. Mane domino katedros vizija. Labai būtų sunku dirbti formalų darbą, kuris neturi perspektyvos“, – sako menininkas.

Kūrybinių industrijų dizaino katedra – dar labai jauna, studentų nebuvo daug, tačiau darbas – kūrybiškas ir patrauklus. „Mane traukia tas naujoviškumas, studentų kūrybingumas ir naujų idėjų generavimas. Tai nėra sausas mokslas, o pastovus kūrimas“, – sako P.Laurinkus.

Jo darbo principas – praktika per „asmeninę prizmę“, kad studentai kuo daugiau pajaustų tikrojo gyvenimo, susipažintų su realių projektų įgyvendinimo etapais. „Dėstant vien tik teoriją, skaitant tik užrašus ir vadovėlius geru specialistu netapsi. Juolab, jei tai – meninė specialybė su vadybinėmis „priemaišomis“, – tvirtina režisierius.

Jis pripažįsta, kad mokosi ne tik studentai, bet ir jis pats iš jų. Studentai – be galo smalsūs ir drąsūs. „Neįsivaizduojate, kiek daug naujų dalykų galima atrasti! Kartais jie mane sugeba labai nustebinti. Matau visiškai kitokį požiūrį, galiu pasisemti naujų idėjų ar išvysti visai kitų kampų. Atrodo, jau nebėra kuo stebinti, o štai kiekvienais metais sulaukiu siurprizų!“, – sako pašnekovas.

Vilniaus dizaino kolegija – prestižinė, novatoriška, išskirtinai į menus ir dizainą orientuota aukštoji mokykla. Kūrybingiems žmonėms Kolegija siūlo rinktis mados dizaino (lietuvių ar rusų kalba), interjero dizaino (lietuvių ar rusų kalba), grafinių komunikacijų dizaino, kūrybinių industrijų dizaino, taikomosios fotografijos, vaidybos studijas bei anglų kalba studijuoti tarptautinę jungtinę interjero dizaino studijų programą, vykdomą Lietuvoje ir Portugalijoje.