Žemiau pateikiame straipsnio iš žurnalo ištrauką - naujo žurnalo ieškokite prekybos centruose, o užsakius internetu - pristatymas į namus nemokamas:
užsakymo nuoroda čia: https://www.kurstoti.lt/?eshop
V. Bareikis gali būti pavyzdys, kad gyvenime galima spėti suderinti daug veiklų, tik jis pats atskleidžia besilaikantis vienos taisyklės ir dar pabrėžia – visos jo veiklos, nors kitiems gal atrodo priešingai, tarpusavyje yra susijusios.
„Nuo pat vaikystės mane tėtis mokė vienos taisyklės: „Pabaik, ką pradėjai“. Taip ir keliauju per savo veiklas – nuo vieno etapo prie kito. Visgi nemanau, kad darau daug skirtingų dalykų. Viskas tarsi viena upė su daugybe atšakų. O upės pavadinimas „Siek, siek, niekada nenustok klausęs“. Jos atšakos – muzika, sportas, vaidyba, režisūra, sportas. Visi šie dalykai natūraliai siejasi tarpusavyje“, – teigia V. Bareikis.
Svarbu – planuoti laiką
Kai matai tiek darbų darantį žmogų, natūraliai kyla klausimas, koks darbas ar veikla yra arčiausiai širdies. Tačiau V. Bareikio atsakymas gali nustebinti, juo labiau, kad tai yra žmogus, prie kurio pavardės išvardintoms profesijoms suskaičiuoti reiktų abiejų rankų pirštų.
„Nesieju savęs kaip žmogaus su profesija. Tai – tik socialiniai žaidimai pagal labai subjektyvias taisykles. Myliu viską, ką veikiu ir kame „išnyksta laikas“. O tas „viskas“ – mano prieš tai išvardintos veiklos“, – pabrėžia atlikėjas.
Nors pats savęs su profesija ir nesieja, tačiau ją turi. Ir dar – ne vieną, paremtą tos srities mokslais. V. Bareikis mokėsi Nacionalinėje M. K. Čiurlionio menų mokykloje. Neslepia, kad šioje ugdymo įstaigoje jie buvo puikiai išmokyti planuoti savo laiką ir dirbti: „Kiekvieno pusmečio pradžioje gaudavome programą ir turėdavome susiplanuoti, kiek prireiks valandų per dieną, kad ją paruoštume.“
Tiesa, besimokydamas mokykloje jis iš pradžių planavo būti krepšininku, nes iki 10 klasės paraleliai lankė krepšinio mokyklą ir visas svajones siejo su sportu.
„Gyvenimas parodė, kad, nors pasirinkau meno kelią, bet nuo sporto nenutolau. Jis liko mano aistra“, – sako šiuo metu karatė kiokušin stiliaus treneriu dirbantis V. Bareikis.
Jis tik vėliau, jau baigiant mokyklą, atrado norą tapti aktoriumi. Šis noras 2005 metais nuvedė į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, kur 2009 metais baigė Vaidybos bakalauro studijas.
Apie žuvį, kuri bandė lipti į medį
Šiuo metu jis sako keliantis vieną tikslą – kasdien kuo geriau atlikti savo gyvenimo vaidmenis: vyro, tėčio, sūnaus, profesionalaus darbuotojo, piliečio, kūrėjo, gero žmogaus.
„Dabartiniame pasaulyje, kuriame tiek daug informacinio triukšmo ir pasirinkimų, aš patariu įsiklausyti į savo svajones“, – sako aktorius.
O jei svajoji, pavyzdžiui, tapti daktaru ar profesionaliu aktoriumi, bet nepavyksta įstoti studijuoti, V. Bareikis pataria pirmiausia išsiaiškinti, kodėl nebuvai priimtas, ko pritrūko.
„Ištaisyk tuos minusus ir bandyk dar kartą. O jei supranti, kad neįstojai, nes buvai „žuvis, bandanti lipti į medį“, ir čia ne tavo veikla – tada ieškok vandens“, – pataria jis.
Visą interviu skaitykite naujame „Kuo būti 2022“ žurnale:
Žurnalą už tą pačią t.y. "viršelio" kainą galite užsakyti ir tiesiai į namus (pristatymas nemokamas)
Nuoroda užsakymui: https://www.kurstoti.lt/?eshop
Žurnalas platinamas ir beveik visuose prekybos centruose