DEV

Karo akademija studentus išmokė vertinti gyvenimą

 

  Mindaugas Klusas, "Lietuvos žinios"
 

 Visą savaitę kariūnų duoną krimtę politikos mokslų studentai įsitikino, kad griežta tvarka priverčia vertinti kiekvieną gyvenimo akimirką.

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija ir Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institutas (TSPMI) praėjusią savaitę savo auklėtiniams suteikė galimybę pasikeisti vietomis. Pagal studentų mainų programą, kariūnai mokslus krimto TSPMI, o 13 šio instituto jaunuolių, tarp kurių buvo net 11 merginų, mėgino išgyventi Karo akademijos griežtos tvarkos sąlygomis.kariunai_02

 Neįprasta kasdienybė Uniformuoti TSPMI "savanoriai" išmoko karinės rikiuotės, išardyti ir surinkti automatinį šautuvą, išmėgino taiklumą lazeriniame tire, išklausė teorinių paskaitų. Tokių išbandymų patyrusiems jaunuoliams Karo akademijos viršininkas Arūnas Balčiūnas galiausiai įteikė apdovanojimus.

TSPMI studentams išties teko įsijausti į griežtai reglamentuotą karininkus rengiančios aukštosios mokyklos kasdienybę: ankstyvas kėlimasis, greita rytinė ruoša ir mankšta, paskaitos ir pratybos. "Institute per dieną įveikiate vieną programą. Akademijos studentai per 24 valandas turi spėti įsisavinti dvi - universitetinę ir karininko rengimo programą. Reikia rasti laiko mokslui ir poilsiui, kad karininko diplomas būtų paremtas žiniomis ir įgūdžiais. Ši užduotis ne iš lengvųjų", - kreipdamasis į TSPMI studentus pabrėžė A.Balčiūnas.

 

Pasigedo bausmių LŽ kalbinta viena TSPMI auklėtinių prisipažino neįsivaizdavusi, kokia Karo akademijoje yra tvarka. "Į civilį gyvenimą grįžtu sukaupusi geriausių įspūdžių. Patiko tempas, gavau nemažai adrenalino", - neįprasta patirtimi dalijosi ji. Mergina tikino, kad ilgėsis Karo akademijos.

Vieniems TSPMI studentams labiausiai patiko lauko pratybos, kitus užplūdo patriotiniai jausmai mokantis rikiuotės, žygiavimo, dalyvaujant per vėliavos pakėlimo ir nuleidimo ceremonijas.

"Manau, akademijoje įgytą patirtį galėsime pritaikyti institute. Pavyzdžiui, penkių minučių pertrauką paskaitos viduryje", - sakė studentas Laurynas.

Kai kurie TSPMI studentai Karo akademijoje tikėjosi pailsėti nuo savo pagrindinių studijų, o dalis jaunuolių prisipažino, kad prieš mainų programą net pajutę baimę. Tačiau jau pirmą dieną "savanoriai" suprato, kad priežasčių nerimauti nėra. "Jaučiau, kad čia gyvenu visavertį gyvenimą. Kiekviena minutė suskaičiuota, svarbi ir vertinga", - prisiminė Jūratė.

Neįprastiems mokslams artėjant į pabaigą studentai pareiškė pasigedę drausminių nuobaudų. "Galėjo skirti padaryti bent 10 atsispaudimų ar ką nors panašaus", - svarstė Rugilė. Karo akademijos viršininkas tuoj pat jai atsakė, kad bausmės skiriamos už prasižengimus. "Juk mes vėluodavome", - prieštaravo studentė.

 

Painiojo kreipinius Karo akademijos Politikos mokslų katedros vedėjas Gediminas Vitkus TSPMI studentams pasiūlė kitais metais imtis karinių bakalauro darbų. "Problemų esama ir kariuomenėje", - tikino jis.

Kariūnų tarybos, svečius iš TSPMI globojusios tarsi mažuosius brolius, nariai teigė ilgai prisiminsiantys apstulbusių studentų akis, kai šiems buvo liepta per septynias minutes pasikloti lovas, apsirengti ir išsirikiuoti.

"Nepamiršime pirmosios rikiuotės, per kurią paaiškėjo, kad žmogus turi ne dvi, o šimtą kojų. Esama pusiau kairės ir pusiau dešinės. Atsiminsime jūsų vietoj žodžio "tamsta" ištartą "sere". Tai mus šiek tiek nustebino, - sakė Kariūnų tarybos pirmininkė Lina Kievišaitė.- Turbūt pirmą kartą pajutote, kas yra įtempta dienotvarkė ir nuovargis. Stebėjau jus ir baiminausi, ar nepadėsite galvų ant stalo.“

 

Komentarai

Pažymėkite varnelę
Neprisijungusių vartotojų komentaruose rodomas jų IP adresas.

Panašūs straipsniai

Naujienos

Abiturientai laiko anglų kalbos egzamino kalbėjimo įgūdžių dalį  (  )