DEV
El. parduotuvė
Vardas
Registruotis
Slaptažodis
Pamiršai slaptažodį?
Registruotis
|
Pamiršai slaptažodį?
Konkursinio balo skaičiuoklė
Žurnalas KUR STOTI
Žurnalas KUO BŪTI
FORUMAS
Naujienos
Svarbiausios datos
Apie studijas užsienyje
Testai
Pradžia
Naujienos
Konkursinio balo skaičiuoklė 2025
Svarbiausios datos
Testai
Forumas
Nuorodos
Kontaktai
Žurnalų e-parduotuvė
Universitetų sritis
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Kauno technologijos universitetas
Klaipėdos universitetas
Lietuvos sporto universitetas
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas
Mykolo Romerio universitetas
Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Kolegijų sritis
Kauno kolegija
Klaipėdos valstybinė kolegija
Panevėžio kolegija
Šiaulių valstybinė kolegija
Profesinių mokyklų sritis
Kupiškio technologijos ir verslo mokykla
Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centras
Studijos užsienyje
Pietų Korėjoje natūralu miegoti ar valytis dantis viešoje vietoje
( )
Kuo lietuvaičius stebina tolimoji Pietų Korėja? Savo įspūdžiais apie niekada nemiegančią šalį dalinasi aktyvios, žavios ir save laimingomis įvardinančios studentės: Simona Gegieckaitė (22 m.) ir Jurgita Lipeikytė (20 m.), kurioms dvišalių mainų programa universitete leido išvykti į Pietų Korėją stebėti tekančią saulę anksčiau nei namiškiai Lietuvoje.
Olandijoje gerai, bet ateities planai – Lietuvoje
( )
Olandija – neribotų galimybių šalis. Būtent tuo įsitikino iš Vilniaus kilusi Gerda Žeimytė, studijuojanti Amsterdamo universitete (University of Amsterdam). „Manau, kad aukšto lygio studijos užsienyje suteikia ne tik profesinių žinių, bet ir atveria didesnes galimybes siekti tarptautinės karjeros aukštumų“, – teigė mergina.
Seniai patirti įspūdžiai sugrąžino į Norvegiją
( )
Dar su šeima Norvegijoje atostogavusi klaipėdietė Rita Petkevičiūtė pažadėjo sau, kad anksčiau ar vėliau sugrįš į šią šalį. Tąkart Rita patyrė neišdildomų įspūdžių, kurie merginą prieš kelerius metus privertė tesėti sau duotą pažadą. Tik šį kartą Rita į trolių šalį grįžo ne atostogauti, bet studijuoti.
Studijos Kinijoje: konkurencija tvyro tiesiog ore
( )
Garsiame Škotijos Edinburgo universitete (University of Edinburgh) studijuojanti Silvija Beresnevičiūtė galėtų valandų valandas pasakoti apie savo patirtį šioje šalyje. Tačiau vieną vasarą Silvija buvo išvykusi į tolimąją ir paslapčių kupiną Kiniją, kurioje pusantrų metų studijavo tarptautinius santykius ir kinų kalbą.
Noras studijuoti arčiau namų nuvedė į Latviją
( )
Vilnietis Augustinas Narkis pradėjęs naują gyvenimo etapą Latvijoje iš karto pasijuto kaip namuose. Ir ne tik todėl, kad iki namų vos keturios valandos kelio ir kiekvieną dieną girdi lietuvių kalbą. Augustinas pasakojo, kad kaimyninėje šalyje rado viską: puikią studijų kokybę, itin draugišką studentų bendruomenę ir visas galimybes aktyviai leisti laisvalaikį.
Sėkmės šypsnis Danijoje – tik po ilgų apmastymų
( )
„Danija – nuostabi šalis. Tik atvažiavus iš Lietuvos, kur visuomenė netrykšta dideliu optimizmu, atrodė, kad Danijoje gyvena patys laimingiausi žmonės. Čia vyrauja nuostabi atmosfera, padedanti ne tik sėkmingai studijuoti, bet ir leisti laisvalaikį, taip pat planuoti ateitį“, – pasakojo Ieva Toleikytė po trejų Danijoje gyvenimo metų.
Sėkmę Olandijoje pavijo ne iš karto
( )
Dar mokykloje apie studijas užsienyje galvojusi Evelina Jatautaitė įgyvendino savo svajonę studijuoti Olandijoje, tačiau pripažįsta, kad studijų pradžia šioje šalyje nebuvo rožėmis klota. Po metų studijų Sakso universitete (Saxion University), kur studijavo turizmo specialybę, Evelina ryžosi nutraukti mokslus ir įstojo į vieną geriausių Olandijoje Mastrichto universitetą (Maastricht University), studijuoja Europos visuomenės sveikatos specialybę (European Public Health).
Išvykęs pagal mainų programą į Japoniją, atgal negrįžo
( )
Petras Kimbrys Japonijoje gyvena ir dirba jau šeštus metus. Vaikinas pasakoja, kad Japonijoje nuo XX a. pradžios egzistuoja „įdarbinimo iki gyvos galvos“ sistema (angl. lifetime employment – pirmą kartą Vakaruose šį terminą apibrėžė amerikiečių sociologas Jamesas Abegglenas 1958 m. knygoje „The Japanese Factory“), nerašytas įsipareigojimas, kuris užtikrina žmogui darbo vietą iki pensijos ir jo atsidavimą darbdaviui.
Studijos Vokietijoje, bet svajonėse – Belgija
( )
Vokietijoje gyvenanti ir studijuojanti Rimantė Vaicekauskaitė greitai suprato, kad šioje šalyje sava niekada netaps – bent jau taip ji galvojo, kai davė interviu žurnalui „Kur stoti užsienyje“. Rimantė pripažįsta, kad Vokietijoje galima įgyti puikų išsilavinimą, tačiau pabaigusi mokslus Špejerio viešojo administravimo universitete mergina planuoja vykti į Belgiją, kur planuoja tęsti studijas ir siekti karjeros ES valdžios institucijose.
Nusivylimą ištirpdė itališka saulė
( )
Vos keletą mėnesių viename Lietuvos universitetų studijavusi Donata nusprendė mesti ne tik mokslus, bet ir išvykti toli nuo tėvynės. Italija Donatai tapo ne tik studijų vieta, bet ir namais, kuriuose beveik visus metus šviečia saulė, supa geri draugai ir gyvena mylimas žmogus.
Škotija nesugebėjo sunaikinti ilgesio gimtinei
( )
„Škotijoje radau viską, apie ką tik gali svajoti studentas iš Lietuvos. Čia daug tautiečių, labai aukštos kokybės nemokamos studijos, tačiau yra ir viena blogybė – drėgnas klimatas. Niekaip negaliu atsikratyti nuolat persekiojančių peršalimo ligų“, – apie gyvenimo Škotijoje ypatumus pasakojo Gabija Senkutė, kuri, tuo metu kai davė interviu žurnalui „Kur stoti užsienyje“, studijavo verslo vadybos ir tarptautinių santykių specialybę Škotijos Edinburgo universitete (University of Edinburgh).
Nuo bedugnės Lietuvoje iki prestižinio universiteto Londone
( )
Atkaklumo iš šiaulietės Vaidos Kaminskaitės derėtų pasimokyti kiekvienam. Baigusi vadybos ir verslo administravimo studijas Vilniaus universitete, mergina pasiryžo nerti į absoliučią nežinomybę. Nemokėdama anglų kalbos Vaida išvyko į Didžiąją Britaniją ir jau antrus metus studijuoja prestižiniame Royal Holloway universitete.
Studijos Kinijoje – prieinamesnės, nei atrodo
( )
Žvelgiant iš Lietuvos, egzotiškoji Kinija atrodo esanti be galo toli. Tačiau kauniečio Pauliaus Turskio patirtis drąsina: iš tiesų besidomintiems Kinija gali būti pasiekiama lengviau, nei atrodo.
Kai studijos tampa ne prievole, bet malonumu
( )
Prieš keletą metų apie studijas užsienyje Kristina Šileikytė nedrįso net pagalvoti, o kaip ir daugelis lietuvių pasiryžo siekti aukštojo išsilavinimo tėvynėje. Tačiau vienoje iš kolegijų studijavusi mergina ten ištvėrė vos metus, o vasaros atostogų metu aplankyta Danija lėmė esminius gyvenimo pokyčius.
5 patarimai planuojantiems išvykti į užsienį...
( )
Tuo metu, kai kalbinom Tomą Čepulį, jis dar tik antrus metus studijavo Didžiosios Britanijos Mančesterio universitete (The University of Manchester), tačiau per juos spėjo įgyti tiek naudingos patirties, kad gali ja drąsiai pasidalinti su visais norinčiais studijuoti užsienyje.
Puslapiai:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Žurnalas KUO BŪTI
Žymės:
#aukštosios mokyklos
,
#Lietuva
,
#paroda
,
#priėmimas
,
#profesinės mokyklos
,
#universitetai
,
#užsienis
,
#Žurnalas "Kur stoti"