DEV
El. parduotuvė
Vardas
Registruotis
Slaptažodis
Pamiršai slaptažodį?
Registruotis
|
Pamiršai slaptažodį?
Konkursinio balo skaičiuoklė
Žurnalas KUR STOTI
Žurnalas KUO BŪTI
FORUMAS
Naujienos
Svarbiausios datos
Apie studijas užsienyje
Testai
Pradžia
Naujienos
Konkursinio balo skaičiuoklė 2025
Svarbiausios datos
Testai
Forumas
Nuorodos
Kontaktai
Žurnalų e-parduotuvė
Universitetų sritis
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
Kauno technologijos universitetas
Klaipėdos universitetas
Lietuvos sporto universitetas
Lietuvos sveikatos mokslų universitetas
Mykolo Romerio universitetas
Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Kolegijų sritis
Kauno kolegija
Klaipėdos valstybinė kolegija
Panevėžio kolegija
Šiaulių valstybinė kolegija
Profesinių mokyklų sritis
Kupiškio technologijos ir verslo mokykla
Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centras
Studijos užsienyje
Į Švediją – dar būdama gimnazistė
( )
Migle Paulauskaitė į Švediją atvyko ne kaip studentė, o kaip gimnazistė, kuri čia baigė paskutinę gimnazijos klasę. Mergina net nedvejojo dėl savo pasirinkimo – bakalaurą studijuoti būtent šioje Skandinavijos šalyje. „Geriausias mano gyvenimo sprendimas buvo likti Švedijoje“, – tvirtino Miglė, tuo metu kai buvo daromas interviu, ji mokėsi trečiame kurse.
Jei turi darbą Norvegijoje – studijos „įkandamos“
( )
Iš Utenos kilusią Rasą Šeškauskaitę Norvegija paviliojo kaip viena turtingiausių šalių pasaulyje. Norvegijos gyvenimo ypatumus ji pažino nuo darbo kavinėje ir besimokant kalbos. Užsidirbus pragyvenimui, atėjo laikas ir studijoms, kuriomis būsimoji ekonomistė yra labai patenkinta.
Po studijų užsienyje planai apie verslą Lietuvoje
( )
Studijuodamas kaimyninėje Latvijoje Matas Vala jautėsi tarsi namie: netoliese prekybos centras „Maxima“ ir „Čili“ picerija, o iki gimtojo Vilniaus – vos trys su puse valandos kelio. Baigęs vidurinę mokyklą vaikinas nesvarstė kur studijuoti: Lietuvoje ar užsienyje, rinkdamasis aukštojo mokslo įstaigą jis ieškojo pagal specializacijas ir ateities perspektyvas.
Studijos JAV nemokamai? Tai realu ir įgyvendinama!
( )
Studijos Lietuvoje ar užsienyje? Tokia dvejonė kamuoja nemažai mokyklas bebaigiančių moksleivių. Nusprendusieji mokslus tęsti svetur, dažniausiai renkasi Europos šalis, kadangi mokslas kai kuriose valstybėse yra nemokamas, o jei studijos kainuoja – tam sudarytos palankios sąlygos pasiimti paskolą. Nors nemažai moksleivių vilioja galimybės JAV, tačiau daugelį gąsdina sumos, kurias paprastai tenka pakloti už brangias studijas.
Prancūzijoje įstoti lengva, baigti studijas sunku
( )
Išbandžiusi studijas trijose aukštosiose mokyklose Lietuvoje, Ieva Prapuolenytė vis tik pasiryžo įgyvendinti savo seną svajonę – studijuoti Sorbonos universitete, nors artimieji ir nepalaikė šio merginos sumanymo. Tuo metu, kai Ieva davė interviu, ji buvo paskutiniojo kurso psichologijos bakalauro studentė.
Sukirtę rankomis ir nusprendėme užkariauti Daniją
( )
Kaunietis Gerdas Giedrimas studijuojantis Danijoje, suderina ir mokslus, ir darbą. Studijuoti Danijoje jaunas vaikinas pasirinko neatsitiktinai, nes pasak jo paties, čia gyvena laimingiausia tauta pasaulyje. Savo ateitį Gerdas taip pat sieja su šia šalimi.
Atstumas paskatino imtis permainų
( )
Studijos užsienyje smarkiai pakoreguoja ne tik pačio studento gyvenimą, bet neretai ir artimųjų žmonių sprendimus. Tai patyrė ir Modestas su Agne. Kol Modestas pirmus metus studijavo Škotijoje, Agnė apsisprendė pakelti sparnus iš Lietuvos ir pradėti studijas Anglijoje.
Aistra žirgams paviliojo į Angliją
( )
Nuo vaikystės „žirgų liga“ užsikrėtusi ir savo gyvenimą susieti su jais panorusi Lina Povilauskaitė įgyvendino savo svajonę – neseniai ji baigė bakalauro studijas Nottingham Trent University, Anglijoje, kur įgijo su žirgais susijusią specialybę. „Didžiąją savo gyvenimo dalį aš praleidau jodinėdama žirgu, likusį laiką aš tiesiog iššvaisčiau“, – tokiais žodžiais savo aistrą žirgams apibūdina Lina.
Škotijos universitete lietuvių atrodė net per daug
( )
Kaunietė Kristina Starevičiūtė, studijuojanti ekonomiką ir finansus Aberdyno universitete, Škotijoje, džiaugėsi savo pasirinkimu mokytis svetur. Nuo dešimtos klasės apie studijas užsienyje svajojanti mergina įsitikinus, kad čia studentai mėgaujasi laisvesniu studijų grafiku, geresniu uždarbiu bei įdomesnėmis studijomis.
„Metų studentės“ titulas plačiau atvėrė duris
( )
„Airija man – stebuklų šalis. Toks jausmas, kad jei labai nori, gali pasiekti viską. Svarbiausia – netalpinti savęs į jokius rėmus ir tada viskas įmanoma“, – apie savo patirtį renkantis studijų kelią pasakojo Ingrida Žygutė, kuri net neplanavo studijuoti užsienyje...
Studijos, praktika ir begalė papildomos veiklos
( )
Ernesta Orlovaitė ir Aurimas Račas neseniai baigė Stokholmo aukštąją ekonomikos mokyklą Rygoje (SSE Riga). Nors ir ne per toliausiai, bet visgi užsienyje. Per 3 metus, praleistus Latvijoje, jie ne tik gavo vieną labiausiai vertinamų Baltijos šalių aukštojo mokslo diplomų, bet ir susidarė tvirtą nuomonę apie tai, kokie studijų užsienyje privalumai, kas svarbiausia studijų programoje ir studento gyvenime.
Studijuoti užsienyje galima ir būnant Lietuvoje
( )
Aistė Vekrikė, kuri studijavo psichologiją Jungtinės Karalystės The Open University, džiaugiasi, jog paskaitos čia nebuvo privalomos, visa studijų medžiaga gaunama paštu, o klausimus dėstytojams bet kada gali užduoti telefonu ar elektroniniu paštu.
Treji metai, kurie pakeitė mąstymą
( )
Jurijus Romanenkovas baigęs Stokholmo aukštąją ekonomikos mokyklą Rygoje ir gavęs ekonomikos ir verslo administravimo bakalauro laipsnį, įsidarbino Bostono konsultacinės grupės Londono biure, kur patarinėja stambių įmonių vadovams strategijos ir valdymo klausimais.
Receptas studijoms užsienyje
( )
„Prisimenu vasarą po vienuoliktos klasės. Kažkokia panika. Juk jau tikrai reikia pradėti galvoti apie studijas! Ypač jei nori studijuoti ne Lietuvoje. Mano tikslas buvo Didžioji Britanija. Ir man pavyko! Dabar esu žurnalistikos studentė Lidso universitete (BA Broadcast Journalism, University of Leeds). Kaip, kas ir kodėl? Apie viską iš pradžių“, – prieš kelerius metus pasakojo Laura Binevičiūtė.
Studijos užsienyje išmoko tolerancijos
( )
Mykolas mokslus krimto Švedijoje, Jönköping International Business school. Tuo metu, kai jis davė interviu buvo antrakursis. Vaikinas nusprendė studijuoti užsienyje prieš tai paragavęs lietuviško aukštojo mokslo, kuris jam nepasirodė saldus.
Puslapiai:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Žurnalas KUO BŪTI
Žymės:
#aukštosios mokyklos
,
#Lietuva
,
#paroda
,
#priėmimas
,
#profesinės mokyklos
,
#universitetai
,
#užsienis
,
#Žurnalas "Kur stoti"